Weźmy na ruszt kryptowalutę jaką jest Safex. Dlaczego? Należy sobie zadać pytanie po co w ogóle kupujemy różne coiny. Myślę, że zdecydowana większość robi to po prostu dla czystego zysku, nie raz słyszeliśmy o kryptowalutach których wartość z paru centów nagle wzrosła do kilku dolarów. W dniu pisania tego artykułu jeden safex kosztuje 0.02$. Potencjał? 1, 2 a może 3$? Nikt tego nie wie ale na pewno jest to możliwe.
Najprostsza strategia, kupujemy – trzymamy- sprzedajemy z zyskiem. Tylko, że w między czasie z zainwestowanych pieniędzy nie otrzymujemy żadnych korzyści. I w tym momencie przychodzi Safex, kryptowaluta która bedzie płacić dywidendy! Słowo „dywidendy” to odpowiedź dlaczego tkwi tutaj właśnie taki potencjał.
Mamy w tej chwili trzy możliwości uzyskiwania zwrotu z kryptowalut.


Pierwszym z nich jest górnictwo.
Chociaż nie jest to tradycyjna „dywidenda’’ jest to sposób w jaki inwestorzy mogą uzyskać dodatkowy dochód. Jednak w chwili obecnej uruchomienie tej metody jest dość kosztowne a niekoniecznie bardzo atrakcyjne jeśli uwzględnimy spore koszty prądu jakie pochłania.

Drugim sposobem jest stakowanie, czyli ‘’zamrożenie’’ monet na portfelu.
Dzięki temu dołączamy do sieci i w zależności od ilości monet jakie poświęcimy na ten cel zostajemy odpowiednio wynagradzani.


Trzecia opcja.
I być może najbardziej atrakcyjna? Dywidendy, które można wycenić za pomocą tradycyjnych metod wyceny. W dalszej części tego artykułu postaram się szczegółowo omówić jedną monetę oraz jak inwestor będzie mógł przyjrzeć się jej wycenie na podstawie dywidend jakie będzie płacić.Safex Token


Nowy blockchain Safex możemy zobaczyć już za rogiem, zespół deweloperów Safex jest w końcowej fazie rozwoju. W chwili pisania tego tekstu safex token działa na blockchainie omni bitcoina. Jednak niebawem po przeprowadzeniu testów się to zmieni. Po przejściu na nowy blockchain istniejące tokeny staną się bezwartościowe a użytkownicy dostaną nowe w proporcji 1:1 na nowym łańcuchu. Będzie można je traktować jako udziały w firmie.
Oprócz tego podczas zmiany będzie miał również miejsce tzw. airdrop w postaci Safex Cash a podaż i dystrybucja będą kontrolowane przez krzywą emisyjną opracowaną przez szanowanego ekonomistę, zaprojektowaną w celu zmniejszenia zmienności i utrzymania stabilnej wartości z biegiem czasu. Safex Cash będzie walutą używaną na Rynku Safex do kupowania i sprzedawania towarów. Za każdego posiadanego tokena Safex otrzymamy 0,0023 Safex Cash. Tak więc jeśli posiadasz Safex dostaniesz dodatkowe pieniądze za darmo.

Ambicje są duże. Rynek Safex ma na celu konkurowanie z takimi firmami jak Amazon i Alibaba z jedną kluczową różnicą: całkowita anonimowość. Pomyśl o poprzednich firmach, mają wszystkie Twoje dane, tutaj jedyną osobą jaka będzie mieć jakiekolwiek informacje na Twój temat będzie sprzedający lub kupujący i to w minimalnym stopniu. Dostępna będzie również możliwość dokonywania niepublicznych transakcji, dostępnych tylko poprzez uzyskanie dostępu do prywatnych linków generowanych przez konkretne osoby. I o to cały haczyk, NIKT, nie ty, nie ja, zespół Safex a na pewno nie rząd będzie w stanie zobaczyć, co faktycznie sprzedaje sie w jakiejkolwiek części rynku. Nasza tożsamość będzie w 100% bezpieczna, anonimowa i prywatna. Zastosowana tutaj technologia to Cryptonote / Cryptonight tak jak w przypadku innych anonimowych projektów takich jak Monero.


Czy ja coś wspomniałem o dywidendach?


Tak, w przypadku każdej transakcji, która ma miejsce na rynku Safex, sprzedający będą płacić średnio 5% opłaty. Sto procent tej opłąty zostanie równomiernie rozdzielana w postaci Safex Cash do wszystkich posiadaczy tokenów Safex, którzy ‘’zablokowali’’ swoje tokeny na portfelu. Rozwój projektu będzie dalej finansowany z kieszeni zespołu Safex, więc nie ma tutaj mowy o ukrytych kosztach.
Jeśli chodzi o ‘’zablokowane’’ tokeny, nie musisz się martwić, w każdej chwili będziesz mógł je odblokować i sprzedać.

Pytanie czy 5% prowizji to dużo? Wierz mi, że nie. Korzystając z przykładu na stronie internetowej Ebay, jeśli sprzedajesz zestaw śrubokrętów za 40,00 USD, a koszty wysyłki to dodatkowe 10,00 USD, obciążają Cię 10% całkowitej kwoty – lub 5,00 USD!
Prowizja Safex to połowa tego. Gdy ludzie nabiorą pewności że rynek safex jest legalnym miejscem który przynosi znacznie więcej korzyści, o połowę niższe prowizje powinny być nie małą zachętą.Znaczenie ‘’zablokowanych’’ tokenów na portfelu

Istnieją dwa główne czynniki które nadają sens temu aby tokeny były ‘’zablokowane’’.
Po pierwsze możesz oczywiście przechowywać swoje tokeny na giełdach, co z wielu powodów jest po prostu niekorzystne. Trzeba jednak wziąć pod uwagę że 5% dywidendy będą dystrybuowane tylko do posiadaczy ‘’zablokowanych’’ tokenów na swoich portfelach. Im więcej osób będzie trzymało tokeny na giełdzie tym więcej będzie wpadało tym co trzymają środki na portfelu. Działa to również w drugą stronę, czym więcej tokenów będzie ‘’zablokowanych’’ tym trudniej będzie je można kupić na giełdach, co będzie skutkowało ogromnym popytem na safex token, gdy dywidendy zaczną napływać. Czym mniej tokenów tym większa ich wartość.

Wycena


Teraz przyjrzyjmy się dokładniej wartościom tokena Safex. Przede wszystkim aby móc cokolwiek porównać musimy wziąść pod lupę inne firmy z branży aby widzieć skale ich działania i ich ewentualną wartośc rynkową w proporcji do tego co oferują swoim klientom.
Tutaj już na samym początku widzimy żę w przeciwieństwie do innych gigantów branży jak Ebay, Alibaba czy Amazon projekt Safex wyróżnia się gdyż w przeciwieństwie do konkurencji dzieli się zyskami. To tylko jedna z mocnych zalet. Kolejna? Zdecydowanie jest to prywatność o która w dzisiejszych czasach bardzo ciężko.
Biorąc pod uwagę skale całego rynku po wdrożeniu wszystkiego o czym jest mowa przy uwzględnieniu dzisiejszyej popularności kryptowalut kapitalizacja tokena SAFEX na poziomie 1mld – 1,5 mld dolarów jest całkiem możliwa. To odpowiada 0,47 do 0,70 USD za każdy token Safex.

Bez wątpienia projekt ten zyska bardzo dużą popularność wśród użytkowników sieci darknet.
Co więcej, prywatny anonimowy aspekt może sprawić, że stanie się on nowym szwajcarskim systemem bankowym – pomyśl o tym: tzw. ‘’store of value’’, który również otrzymuje dywidendy!

 

Aby była jasność, sprzedaż nielegalnych towarów tutaj również nie będzie akceptowana i będzie podlegała standardowo karze.

Dla tych którzy podchodzą od strony technicznej jak już wczesniej było wspomniane, blockchain Safex będzie oparty o technologię CryptoNote / CryptoNight i użyje RingCT (będzie odporny na ASIC). Innymi słowy, w 100% anonimowy i niemożliwy do wykrycia.

Nie chcę budować wartości tokena bazując na tym aspekcie, ale zauważ, że 5% całego wolumenu transakcji będzie dystrybuowane, a ta wartość może być znacząca.

Strona publiczna nie bedzie widzieć skąd, od kogo i do kogo pochodzą transakcje, tak samo jak osoba dostająca dywidendy nie bedzie wiedzieć z jakiego obrotu pochodzą pieniądze, niezależnie czy ktoś sprzedawał marihuane lub czy ktoś sprzedawał spersonalizowany motocykl jakiemuś konkretnemu nabywcy który chce pozostać anonimowy.

Rynek Safex może stworzyć to co było niewyobrażalne do tej pory, pomyśl jeśli ktoś by chciał sprzedać olej, pszenicę lub inne towary w dużych ilościach. Płatności byłyby szybkie, bezpieczne i tańsze w porównaniu z tradycyjnymi izbami rozrachunkowymi. Są to ogromne względy dla osób kupujących i sprzedających towary. Ponownie, nie zamierzam nawet próbować przypisywać wartości tutaj. Wartość może być astronomiczna lub oczywiście projekt może nigdy wogóle się nie przyjąć.

Popatrzmy na aplikacje Venmo która w trzecim kwartale 2017r odnotowała ponad 9 mld dolarów obrotu. Podczas gdy transakacje poza rynkiem safex nie są obciążone 5% opłatą, to może potężnie zwiększyć zapotrzebowanie na token i zmniejszyć podaż na giełdach.

Podsumowując

Oczywiście można by wiele jeszcze tutaj napisać natomiast ten artykuł nie miał by końca. Opierając się na tym co napisałem powyżej możemy w jakimś stopniu wycenić na swój sposób ten projekt, sukces zależy oczywiście od pomyślnego uruchomienia nowego blockchaina Safex i przyjęcia rynku Safex. Dzisiaj jeden token safex możemy kupić za 0,02$ więc widzimy że potencjał to wzrostu jest naprawdę duży. Uruchomienie blockchainu safex jest planowane na połowę 2018r.

Dla zwizualizowania całego rynku, biorąc pod uwagę światowy e-commerce, sprzedaż detaliczna ma wynieść 24,8 biliona USD w 2018 roku, wolumen towarów brutto w wysokości 3,0 miliarda USD dla Safex stanowiłby zaledwie 0,01% rynku. Co daje wartość grubo ponad 1$ za każdego tokena safex. Wygląda na to, że ta liczba jest o wiele łatwiejsza do oszacowania i uzasadnienia.


Więcej szczególowych informacji nt całego projektu możesz znaleźć tutaj https://safex.io/SafexBluePaperJan3.pdf

SAFEX na Coinmarketcap https://coinmarketcap.com/currencies/safe-exchange-coin/

 

Jeśli interesuje Cię pewny i szybki zakup tokenów SAFEX możesz to zrobić tutaj

https://safex.io/getsafex/milliondollarsway