Skłamałbym, gdybym Ci powiedział, że zmiana nawyków finansowych jest łatwa. W Polsce żyje około 43 tys. dolarowych milionerów, to jeden na tysiąc Polaków. Aby móc osiągnąć wysoki poziom finansowy, musisz wiedzieć, że będzie Cię to kosztowało wiele wyrzeczeń. Musisz wykazać się wolą walki, bo czeka Cię ciężka praca, wbrew przeciwnościom, które będą ciągle pojawiały się na Twej drodze. Nie ukrywam, że przydałaby Ci się spora doza szczęścia! Nawet gdybyśmy poznali w najdrobniejszych szczegółach drogę kariery milionera, to trochę za mało abyśmy mogli osiągnąć ten sam sukces.

Wielu ludzi myśli, że milionerzy, kiedy osiągną jakiś wyznaczony pułap finansowy, to już nic nie robią, tylko sprawdzają cyferki na koncie. Nic bardziej mylnego! Oni wciąż pracują, bazując na swoim doświadczeniu i wciąż uczą się na swoich błędach.

Aby osiągnąć efekty w jakiejkolwiek dziedzinie, nie pomoże nam zbytnio wiedza o sekretach sukcesów wielkich ludzi. Nie możemy bowiem nauczyć się mądrości życiowej, możemy ją jedynie nabyć i to nie tak od razu. Mądrość życiową nabywamy całe życie, poprzez własne doświadczenia. A więc nie bój się porażek, popełniaj jak najwięcej błędów. Im więcej ich popełnisz, tym więcej się w życiu nauczysz, ale pod jednym warunkiem: że przeanalizujesz każdy krok i wyciągniesz z nich wnioski!
Polecam też uczenie się na cudzych błędach. Ja porażki nazywam lekcjami, i od razu lepiej to brzmi! Poprzez takie nastawienie motywuje to, aby się nie poddawać i iść dalej prawda? Poniżej przedstawię i postaram się omówić 12 zasad do osiągnięcia sukcesu wg Arnolda Schwarzeneggera, który od zawsze był moim dziecięcym idolem i mentorem.

Arnold Schwarzenegger

– siedmiokrotny Mr. Olympia, aktor, były gubernator stanu California, człowiek, który osiągnął chyba wszystko w dziedzinach którymi się zajmował. Ja najbardziej podziwiam Arnolda za czasów kulturystyki, mimo, że mam dopiero 19 lat, o Jego karierze dowiedziałem się z książek o Nim. Sam trenuję na siłowni i jego sposoby trenowania lub metody odżywiania się z lat 70’s są przeze mnie stosowane, czyli jak widać nie przeterminowały się : ) Jestem przekonany, że gdyby nie wykorzystał swoich cech z sali treningowej na scenie, nie osiągnąłby tak spektakularnego sukcesu, z którego dziś jest najbardziej znany. Bo co by osiągnął, gdyby nie był konsekwentny, systematyczny i nie zaangażowany umysłowo. Arnold tę drogę sobie wymyślił i wyobraził poprzez zastosowanie automotywacji a następnie wizualizacji. Pamiętaj! Twoje wyniki rodzą się w umyśle! Aby osiągnąć cel trzeba znać drogę!

O tym wybitnym Austriaku już trochę wiecie, zatem przejdźmy do omówienia Jego 12 zasad.

Zasada#1 Zaufaj sobie

„Byłem zdeterminowany by być wyjątkowym” Bądź tym kim chcesz być.

Zasada#2 Współpraca

W grupie tkwi siła. Jeśli nie masz grupy, wystarczy Ci jedna osoba, „co dwie głowy, to nie jedna”. Podwójna siła, więcej wiedzy i pomysłów. A więc buduj swój DREAM TEAM!

Zasada#3 Ucz się na błędach

O tym wspominałem wyżej. Wnioski, wnioski i jeszcze raz wnioski a następnym razem nie dopuść do ponownego popełnienia błędu.

Zasada#4 Czerp wiedzę od mentorów

I tutaj bardzo ważne od jakiego mentora będziesz czerpać naukę, czy nie trafisz na jakiegoś „guru” Ja zawsze twierdziłem, że od doktora uczymy się o leczeniu, o ćwiczeniach od sportowca, a o wojnie najlepiej od żołnierza, który wie o niej z autopsji. Po prostu uczmy się, nie od wszystkowiedzących tylko od ekspertów w swojej dziedzinie.

Zasad#5 Wybierz sprzyjające rozwojowi środowisko

W żyznej glebie nasionko może zmienić się w dąb. Trenowanie na siłowni Gold’s Venice dwa razy dziennie, pośród najlepszych kulturystów na świecie sprawiło, że Arnold zmobilizował się jeszcze bardziej i czerpał praktyczną wiedzę. Podobno 5 najbliższych Ci osób ma wpływ na to jaki jesteś. Nie mówię byś wziął teraz telefon, usunął ich numery, zablokował na fejsie lecz ograniczył kontakt, jeżeli szczerze stwierdzisz, że nie pchają Cię te osoby do przodu i sami raczej nie mają perspektyw na lepsze życie.

Zasad#6 Łam zasady

Nie łam prawa, ale łam zasady. Byłoby to trochę nudne być wiecznie uporządkowanym. Arnold na siłowni łamał wszystkie zasady, bo gdy inni robili po 8-12 przysiadów, to młody Austriak zaczynał liczyć dopiero wtedy, gdy nie mógł już więcej się podnieść, masakra!

„Życie jest krótkie więc łam zasady, wybaczaj szybko, całuj powoli”

 

Zasada#7 Rywalizuj

Arni akurat na brak rywali nie narzekał, Sergio Olivia, legendarny Frank Zane czy Lou Ferrigno (https://www.youtube.com/watch?v=WI-2scOeXU0 ) Każdy chce być najlepszym. Ażeby być najlepszym, trzeba pokonać najlepszych, a więc zdrowa rywalizacja jest każdemu z nas potrzebna, jeszcze raz powtórzę ZDROWA!

Zasada#8 Chciej się rozwijać

By być lepszym to stety lub niestety musimy się rozwijać, a najlepiej by było gdybyśmy sami tego chcieli!!! Każdego jednego dnia znajdź kompetencję, z którą nie radzisz sobie i rozwijaj ją, aż będziesz w tym dobry! lub będziesz miał odpowiednią ilość wiedzy, a następnie znajdź kolejną. Warto swój samorozwój sobie zaplanować.

Zasada#9 Bierz się do roboty

„Gdy imprezujesz i obijasz się, ktoś w tym samym momencie ciężko trenuje” a więc na co czekasz?!

Zasada#10 Nie bój się porażki

Porażki to szczeble sukcesu a więc czego się bać? Potraktuj je jako lekcje!

Zasada#11 Ignoruj niedowiarków

Jeżeli chodzi o zarabianie w sieci, to tych niedowiarków nam nie brakuje. Zablokuj ich na FB, jeżeli szydzą z Ciebie, albo usuń ze znajomych a w rzeczywistości traktuj ich jak powietrze. Zawsze tak było, jest i będzie, że najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy sami nic nie osiągnęli. Bądź z siebie dumny, że robisz coś niecodziennego i masz do tego pełne przekonanie, jesteś wyjątkowy!

Zasada#12 Daj coś od siebie

„Wyciągnięcie pomocnej dłoni do ludzi i pomaganie im przyniesie ci więcej satysfakcji niż cokolwiek innego” Warto dać od siebie jakąś wartość zupełnie za darmo, będziesz czuł się lepiej i ludzie będą Cię cenili. Ja uwielbiam robić to co robię z Akademią Milionerów, bo pomagam innym a jednocześnie sobie

Chętnie poczytam Wasze przemyślenia odnośnie zasad Arnolda.

Czekam na Wasze komentarze !!!