Na wstępie tego artykułu, chciałabym złożyć Tobie czytelniku – wojowniku – życzenia świąteczne. A więc, przede wszystkim wiary w siebie , marzeń zamienionych w cele i ich zrealizowania ( jestem pewna, że dasz radę) , poszerzenia strefy Twojego komfortu zarówno fizycznego jak i mentalnego, oraz wielu pozytywnych relacji z ludźmi , którzy nastrajają optymistycznie do działania.

Nowy Rok – nowy Ty

1 stycznia to magiczna data – magiczna bo potrafi jak żadna inna odpalić w nas iskrę, która oby paliła się jak najdłużej. Motywacja do działania , ten entuzjazm i chęci , zapał i wielka wiara w to co możemy osiągnąć.
Czy jest jakiś inny dzień w roku, który daje nam takiego powera? Nie sądzę , a już na pewno nie tak jak ten nasz cudowny Nowy Rok .
Nowy Rok – nowy Ty.
Wielkie oczekiwania i …. no wlasnie i co dalej ? Co się dzieje, że większości z nas nie udaje się dobiec do mety? A czemu by akurat tym razem nie zrobić na wskroś – powiedzieć sobie, że się uda i już?
Tak więc zaczynamy .
Jeśli czytasz ten artykuł pamiętaj jedno – nie ma takiej opcji byś teraz spoczął na laurach . Nie zakładaj , że spróbujesz i może się uda. Nie – Ty po prostu to zrobisz i uda się na pewno – Twój sukces jest tylko kwestią czasu .
Wierz w siebie i wiedz , że ja też ufam w Twoją siłę – jest więc nas dwoje.
Bez względu na to co postanowisz – robimy to razem – ja wspieram Cię psychicznie a Ty – no niestety, musisz wykonać całą pracę. Przede wszystkim jednak pamiętaj – robisz to dla siebie, to Twój czas i zasługujesz na to co czeka na Ciebie na końcu tej drogi.
To co osiągniesz jest Twoje i nikt Ci tego nie może zabrać.

3,2,1….. Gotowy ?

Po 1 …
Postaw sobie cel – mierz wysoko, ale realnie. Wiadomo, jeśli postanowisz w nowym roku podbić Marsa – może być ciężko . Tak więc , musi to być coś co wiesz , że możesz zrobić, coś czego osiągnięcie sprawi Ci radość i jest dla Ciebie ważne , na czym na prawdę Ci zależy . Już masz? To teraz weź kartę, zapisz to dużymi literami najlepiej na kolorowo i szybciutko biegnij przywiesić na lodówkę.
Po 2 …
Daj sobie czas – również realny . Założenie , że schudniesz 15 kg w miesiąc z góry skazuje Cię na falstart, no i odwrotnie 1kg w rok – mało ambitnie – pamiętaj , że robisz to dla siebie więc bądź uczciwy sam ze sobą.
Po 3 …
Miej plan. Podziel swój cel na mniejsze . Wielką górę zdobywaj etapami . Pokonanie pierwszego da Ci jeszcze większą motywację by piąć się do gwiazd – w przenośni oczywiście – choć kto wie gdzie zajdziesz jak już się rozpędzisz.
Po 4 …
Pamiętasz co pisałam kilka wersów wyżej ?
To Twoje i tylko Twoje – nie pozwól by ktoś inny miał na to wpływ.
Na około, aż roi się od hejterów, którzy tylko czyhają na odpowiednią okazję.
Ale przecież Ciebie to nie obchodzi , ty wierzysz w siebie i w to co robisz, więc co tam Ci gadanie innych ? Nie wierzą, że może Ci się udać, a może to raczej oni są za słabi by iść na przód? Nie ważne – oboje wiemy , że Ty to zrobisz.
Po 5 …
Nastaw się na ciężką pracę. Nikt nie mówił,że będzie łatwo , choć na pewno będzie warto. Mierzysz wysoko, więc musisz z siebie dużo dać. Ale to już wiemy – jesteś ambitny i silny więc nic nie stanie Ci na drodze. Twój cel jest tego wart.
Po 6 …
Cel to twój priorytet ale i przyjaciel.
Tak na prawdę sens ma tylko dążenie do czegoś co jest w Twoim życiu istotne. Oczywiście nie rezygnuj z pracy i nie wymazuj ze swojego kalendarza wszystkich znajomych by zmienić swoje życie. Podporządkuj jednak pod niego swój dzień – jest on dla Ciebie ważny, przyniesie Ci dużo dobrego więc znajdź na niego czas.
Po 7 …
Chwile słabości – no tak, będą też one i to z pewnością nie raz.
Nie wpadaj w panikę – stań przed lustrem i pomyśl o tym wszystkim co nie wyszło w Twoim życiu , o ludziach , którzy niszczą Twoje marzenia, o strachu , o tym co stoi Ci na drodze. Dosłownie o wszystkim co wzbudza w Tobie negatywne emocje .
Złość to potężny impuls – motywuje do działania , do dawania z siebie wszystkiego , odnajduje w Tobie siłę, nawet wtedy gdy ty już myślisz, że jej brak .
Zapomnij o wątpliwościach – idź przed siebie jak burza – przecież cel stoi przed Tobą- wystarczy po niego iść i go wziąść – już jest Twój.

Pamiętaj Nowy Rok jest jak tabula rasa – tylko od Ciebie zależy jaki on będzie . Zamień marzenia w cele. Stań się autorem swojego życia. Patrz z optymizmem w przyszłość i bądź gotowy – Twój sukces jest tuż za rogiem .