Na samym początku podkreślę ,że ten artykuł jest poświęcony suplementacji z naciskiem na wysiłek fizyczny z obciążeniem (SIŁOWNIE).

Wybierając suplementy (dodatki) na siłownie nie powinniśmy być początkującymi na siłowni. Najpierw suple później trening i dieta to na dobre nam nie wyjdzie. Chodzi o to,że możemy sobie narobić problemów biorąc niektóre suple. Możemy o dobry dobór poprosić dobrego trenera personalnego bądź kogoś w sklepie kto sprzedaje takie rzeczy. Tylko podpowiem ,że nie sugerujcie się tym ,że ktoś ma 50 cm w bicepsie to od razu dobrze wam dobierze suplementacje na wasze potrzeby  :)

W zależności od naszych potrzeb rynek wspomagaczy (legalnych oczywiście) jest ogromny do czołówki należy OLIMP , TREC , REAL PHARM , UNIVERSAL . Te wymienione ja polecam ,efekty były i są takie jaki opis na opakowaniu . Co do reszty się nie będę wypowiadał ponieważ różne opinie lecz ja nie korzystałem.

OPIS I ZASTOSOWANIE CZYLI CO GDZIE I JAK

Jeśli ciągle wam mało i mało masy a przydało by się napompować biceps na „plażę” polecam różnego rodzaju natleniacze mięśni . A tak dla zielonych działanie
– Wzrost siły i wytrzymałości mięśniowej
– Lepsze ukrwienie – lepsze odżywienie mięśni
– Efekt „pompy mięśniowej”

W połączeniu z jabłczanem kreatyny daje niesamowite efekty .

Kreatyna może stymulować syntezę protein w mięśniach, skutkiem czego następuje przyrost suchej masy mięśniowej.
Udowodniono, że kreatyna jest także naturalnym inhibitorem (czynnikiem hamującym) miostatyny – białko, które uniemożliwia rozbudowę masy mięśniowej. Ponadto kreatyna zwiększa wydzielanie IGF-1 – potężnego hormonu anabolicznego wytwarzanego przez wątrobę. Dzięki tym dwóm zjawiskom możemy dojść do wniosku, że składnik ten nie tylko zwiększa poziom suchej masy mięśniowej, ale zapobiega także utracie masy mięśniowej związanej z wiekiem. Nie skupiając sie tylko i wyłącznie na kreatynach tak to w skrócie wygląda.

Przedtreningówki dzielimy na te które pobudzają i te które natleniają nasze krwinki i czujemy efekt mega pompy

Z mojego doświadczenia efekt pompy możemy stosować w treningach siłowych i masowych. Dlaczego nie w treningu na rzeźbę ? Otóż mamy dość wystarczającą intensywność podczas treningu i dodawanie kolejnego bólu możemy już nie wytrzymać. W skrócie w treningu na rzeźbę spalamy tkankę tłuszczową i dodatek który możemy dodać to spalacz o którym wspomnę w dalszej części artykułu.

Efekt pobudzenia które może nam dać przedtreningówka pobudzenia bardzo dobrze sprawdza się w treningu nóg. Gdy musimy dać z siebie dużo więcej lub jesteśmy ospali. UWAGA. Jeśli mamy chore serce warto najpierw skonsultować się z lekarzem.

SPALACZE

Dostępność jest ogromna i warto skonsultować się z osobą która sie dobrze zna. Pełno produktów lecz nie każdy jest równy (skład) jeden lepiej działą drugi nie.
Tutaj też proszę o sprawdzenie naszego stanu zdrowia ponieważ tego typu suple w większości podnoszą ciśniene w celu większego pozbycia się tkanki tłuszczowej i zbędnej wody.

GAINERY I BIAŁKA

Dodatki do diety moża tak to określić. Suplementy nie mogą być zamiennikiem lub czymś co chcemy wprowadzać jako podstawową dietę. Dieta powinna być zrównoważona i odpowiednia biorąc pod uwagę staż,wiek,wagę i wysiłek fizyczny pisząc ogółowo ,ponieważ przed doborem diety trzeba zrobić szereg badań i skonsultować się z lekarzem czym możemy taki wysiłek prowadzić ,przeciw wskazania itp.

Gainery maja na celu wspomóc dietę masową lub gdy mamy problem z nabraniem masy . Słowo masy ma pare znaczeń i zależy kto jaką mase ma na myśli.

Czysta masa – Budowanie masy czystej jest długie i bardzo trudne. Tego typu budowanie w większości kierowane a i wykonywane przez zawodowych kulturystów.

Świnio masa – Blokersi bardzo znani z wielkości a nie jakości samo za siebie mówi. Jedza byle co tylko po żeby mieć wage trzy cyfrową

Białko jako białko jest sprzedawane w róznych postaciach . Czyste białko jest rzadkie ,ale dostępne dla chcącego nic trudnego. Bardzo często jest mieszany gainer z białkiem pod nazwami mass , mass xxl , mascore itp.

PODSUMOWANIE

Koniec końców suplementy mogą nam bardzo pomóc i nas zmotywować w treningach na siłowni , lecz warto najpierw wykonać odpowiednie badania i skonsultować się z lekarzem żeby nie narobić sobie krzywdy . Skutki mogą być bardzo poważne a tego nie chcemy ,ponieważ sport to samo zdrowie.