ZAUFAJ SOBIE

#90 Burza Mózgów Akademii Milionerów

Zaufanie do siebie samego, wiara we własne możliwości, a także intuicja są nieodzownym elementem każdego sukcesu. I nie ma tu większego znaczenia dziedzina życia w której chcemy, aby nam się powiodło, najważniejszym bowiem jest, to aby zawsze być w zgodzie z samym sobą i konsekwentnie dążyć do raz obranego celu.

Wydawać by się mogło, że kwestia ufania sobie jest czymś naturalnym, okazuje się jednak, że wiele osób ma mocno podkopaną wiarę we własne możliwości, przez co nie jest w stanie w pełni uwierzyć we własne siły. Jeśli do tego wszystkiego dochodzą do głosu utajnione kompleksy to samoocena takiego człowieka momentalnie szybuje w dół.

Co zatem można zrobić, żeby bardziej uwierzyć w siebie i zasłużyć na własny kredyt zaufania?

Najlepiej zainwestować w siebie, a dokładniej w tzw. rozwój osobisty. Jeśli czujemy wewnętrznie, że mamy problem z własną samooceną, a wiara we własne siły jest na krytycznie niskim poziomie to znak, że trzeba postawić na rozwój i wiedzę.

Na rynku dostępnych jest cała masa książek i publikacji związanych z szeroko pojętym rozwojem osobistym. Również w sieci można znaleźć liczne blogi, vlogi i filmiki związane z tym tematem.

Nie na darmo mówi się, że edukacja = wiedza, a odpowiednia wiedza wykorzystana w praktyce daje nam niezbędne w życiu doświadczenie. Jednym słowem czym więcej się uczysz, tym więcej wiesz, jeszcze więcej doświadczasz, dzięki czemu poznajesz swoje reakcje i zaczynasz stopniowo ufać we własne możliwości.

Pamiętać oczywiście należy także o tym, że uczymy się zarówno dzięki sukcesom, jak i poprzez porażki. Nie warto zatem zbyt mocno martwić się kłopotami, ponieważ jak się okazuje, nasz mózg o wiele szybciej przyswaja wiedzę nabytą w momencie klęski, aniżeli życiowego sukcesu. Należy jednak uważać, aby nie stać się niewolnikiem własnego strachu i działać nadal pomimo chwilowych potknięć.

Kwestia zaufania sobie wiąże się także z udzieleniem kredytu zaufania innym osobom, szczególnie ważne jest to w przypadku biznesów online. Tutaj nie ma innego wyboru, jak tylko uwierzyć we własną intuicję, oprzeć się na doświadczeniu lub rozwijać się, dzięki współpracy z jakąś grupą marketingową.

Aby jednak dobrze zainwestować posiadane pieniądze i czas niezbędna jest wiara w słuszność własnych wyborów. Tutaj nie ma miejsca na zrzucanie odpowiedzialności na innych, jeśli chcemy odnieść sukces nie możemy bać się własnego cienia, a biznes musimy traktować z pełną odpowiedzialnością.

Przy okazji niniejszego artykułu polecam każdemu, kto ma problem z ufnością we własne siły książkę „Inwestycyjne przebudzenie”. Jeśli jesteś na początku swojej biznesowej drogi i wciąż czujesz się niepewnie, jest to pozycja idealna dla Ciebie.

Zapamiętaj także, że aby móc sobie w pełni zaufać, należy się otworzyć i to zarówno na siebie, jak i na innych. Zatem ucz się, zdobytą wiedzę wykorzystuj w praktyce, czerp garściami od innych i każdego dnia stawaj się lepszą wersją siebie.