Długoterminowe myślenie to takie, w którym bardziej skupiasz się na tym co chcesz osiągnąć w przyszłości niż na tym co jest w tym momencie. To co jest teraz (pkt. A) wykorzystaj na maksimum, aby w przyszłości (pkt. B) wiedzieć, że zrobiłeś wszystko co było w Twojej mocy. To dwa różne spojrzenia, lecz tym pierwszym jest zobaczyć od końca (pkt. B) cały przebieg sprawy by znaleźć się na jej początku (pkt. A), czyli w punkcie, w którym dzisiaj jesteś i czytasz ten tekst.

     I właściwie to by było tyle tej pięknie przedstawionej regułki, ale gdyby nie to, że wiele osób całkowicie się nad tym nie zastanawia przybliżę dalej ten temat. Wielu ludzi żyje z dnia na dzień – często też tak, aby móc przetrwać. Każdy ma swój sposób bycia i życia, ale tylko tym, którym tak naprawdę zależy na tym, aby mieć zapewnioną przyszłość przysłuży ten tekst: „pamiętaj czas prędzej, czy później upłynie”. Pytanie jak go wykorzystasz? Często też jest tak, że musisz się totalnie wkurzyć, aby powiedzieć „dość” – nadszedł czas zmian.

     Zastanów się co możesz zrobić już dziś i w najbliższych dniach, by móc się przybliżyć choć o krok do Twojego celu? Wiem dobrze, że każdego sytuacja jest inna a niekiedy ludzkie dramaty pozbawiają nas marzeń. Od tak po prostu. Gdy człowiek nie ma pieniędzy i też nie ma żadnego wzoru. Myśli tylko o tym co jest tu i teraz a często chciałby uciec, ale nie ma dokąd. Znam też dobrze stan myślenia, że nie jest się w stanie zrobić dosłownie niczego, że się jest zawsze zależnym od kogoś, czegoś, bądź danej sytuacji.

     Tak więc, kim ja jestem by Was nauczać? Tak samo jak inni staram się wyprowadzać swoje życie na prostą. I wiesz co? Droga ta wcale nie jest łatwa, bo to długi proces zmiany własnej mentalności, który wciąż we mnie zachodzi i wiem też, że będzie zachodził przez całe życie. Życie – to nieustanny rozwój. Też niekiedy zmuszam się do wielu rzeczy dla własnego dobra. Jednakże widzę ten mały postęp od czasów mojego „starego ja” do dnia dzisiejszego i dlatego mogę po części podzielić się z Tobą tym sposobem myślenia i tym czego się nauczyłem. Być może i Ty się w nim odnajdziesz.

     Pomyśl w taki sposób: jeśli zmienisz swoje codzienne nawyki po pewnym czasie zmienisz postrzeganie. Dla człowieka, który zaczyna uprawiać sport, ćwiczyć podnoszenie ciężarów, czy zmienia nawyki żywieniowe, lub cokolwiek innego jest ważna systematyczność w jego działaniu. Nie musi to być codzienna czynność – może to być co 2-3 dzień a wtedy po kilku miesiącach już możemy zaobserwować pierwsze efekty naszych działań. Jeśli przestajemy działać – nasze efekty nie będą trwać wiecznie i zaczną spadać. Dlatego tak ważne jest by  utrzymywać je na codziennym/tygodniowym poziomie.

     W przełożeniu na marketing sieciowy ma to się tak, że jeżeli jesteś na bieżąco ze wszystkimi informacjami, webinarami – tym co się dzieje we firmie z którą się związałeś jesteś w stanie wychwycić zarówno i szanse dla Ciebie jak i nieprawidłowości. Cofnąłem się tu jeszcze specjalnie do „punktu A”, aby w nim opisać do czego może prowadzić częsty przesyt informacji.