DLACZEGO WARTO POMAGAĆ

#94 Burza Mózgów Akademii Milionerów

Bezinteresowna pomoc dla innych jest tym na co stać bardzo niewielu ludzi i nie ma tu nic do rzeczy czy mówimy o osobach zamożnych czy mających trudności finansowe. To czy cechuje nas altruizm czy też nie, nie jest bowiem zależne od stanu posiadania, ale od wrodzonych cech charakteru.

Identycznie rzecz wygląda w przypadku grup marketingowych, a także pojedynczych osób zajmujących się zarabianiem online. Także tutaj możemy spotkać osoby (i całe grupy), które potrafią dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem zupełnie za darmo, jak i takich, którzy za tego typu wiedzę karzą sobie solidnie zapłacić.

W ramach Akademii Milionerów każda osoba, która rozpoczyna współpracę otrzymuje pełen pakiet szkoleń i różnego rodzaju narzędzie marketingowej całkowicie za free. Niemniej jednak często zdarza się tak, że skontaktują się z nami osoby nie zainteresowane stałą współpracą. Co w takim przypadku powinniśmy zrobić? Czy warto pomagać osobie, która być może wykorzysta naszą wiedzę, aby stać się naszym konkurentem?

Osobiście uważam, że warto. Taka bezinteresowne pomoc niemal zawsze procentuje w przyszłości, nie na darmo się mówi „że dobro powraca”, a ludzie często się odwdzięczają, zapamiętując człowieka od którego dostali coś za darmo.

Poza tym nasze altruistyczne zachowanie będzie mocno kontrastowało z tym do czego przyzwyczajone są osoby działające w biznesach rekomendacyjnych w których często system prowizyjny zależny jest od liczby zwerbowanych przez siebie osób.

Pamiętajmy, że zarówno w biznesie, jak i w życiu należy wykazywać się dalekowzrocznością, niemal zawsze sprawdza się tutaj zasada ograniczonej zachłanności. Uwierz mi na słowo, że czasami warto stracić mniejsze pieniądze po to, aby móc w przyszłości zarobić większe.

Nikogo chyba nie muszę przekonywać do tego, że szczera postawa, życzliwy gest, czy chęć pomocy sprawiają, że ludzie postrzegają nas jako osoby pozytywne, godne zaufania. W rezultacie niemal zawsze chcą współpracować z tymi, których lubią i których darzą szacunkiem.

Oczywiście należy umieć odróżnić tych, którzy potrzebują pomocy od tych, którzy chcą nas wykorzystać i żerować na naszej dobroci. Jeśli widzimy, że daną osobę zamiast „wędki” bardziej interesuje „ryba” to możemy sobie odpuścić dalszą pomoc. W końcu nie na tym rzecz polega żebyśmy musieli robić wszystko za wszystkich.

Niemniej jednak jestem zdania, że warto pomagać, tym bardziej, że „miarą lidera są wyniki jego ludzi”. Niech zatem za mnie przemówią moje czyny, zapraszam Cię na stronę internetową Akademii. Znajdziesz tam mnóstwo darmowych porad,  a na naszym kanale You Tube obejrzysz cotygodniowe „Burze Mózgów”.

Jeśli natomiast zechcesz dołączyć na stałe do Akademii Milionerów otrzymasz dostęp do darmowych szkoleń i innych narzędzi marketingowych, które pomogą Ci odkryć tajniki skutecznego marketingu.