Szybkość działania jest ściśle powiązana z tematem, który opisałem w poprzednim artykule o dojrzewaniu do biznesu. Co ona oznacza w praktyce? Na pewno znasz wielu ludzi w swoim otoczeniu, którzy zbierają się do danej czynności przez bardzo długi czas i zabrać się za nią nie mogą? Tak więc – nie bierz z nich przykładu.  :-D

     Podejmowanie różnych działań zmierzających do celu jest wielką zaletą. Nawet takich, które mogą później stać się omylne, ale każde z nich czegoś nas uczy. Każdy przecież popełnia błędy i szuka swojej drogi. Jeśli popełnisz błąd – przyznaj się do niego, wyciągnij wnioski i leć dalej z tematem. Nie rozpamiętuj. Natomiast niepodejmowanie żadnych działań sprowadza się do tego, że nic nie zostało popchnięte do przodu i wszystko leży jak stare graty a do tego zajmuje miejsce. Ty tym samym stajesz się obserwatorem swojego własnego życia. Lepiej jest zatem zrobić coś i poczekać na efekt niż nie robić nic i stać w tym samym miejscu co się stało.. wczoraj.. tydzień temu.. miesiąc temu.. rok temu.. mam odliczać dalej, czy zbierzesz już swoje trzy litery do działania? Tak trzy litery a nie cztery (z-a-d) :)

     To wszystko o czym dziś pisze w dość bardzo prostym słownictwie ma jedynie na celu szybkie trafienie do Was oraz zmotywowanie do „ruchu”. Nieustannego ruchu i rozwoju. Na szybkość podejmowania decyzji składa się jasność obranego celu. Często wiąże się to z dużym ryzykiem. Ten brak pewności najczęściej się pojawia i będzie towarzyszył w chwilach natychmiastowego zaskoczenia sytuacją. Pytanie, czy jesteś w stanie być gotowym na to, by nie dać się zaskoczyć?

     Obierz swoją strategie działania tak, aby też być skutecznym i wybierz najlepszą z opcji. Sztuka wyboru w dzisiejszym świecie jest jak wejście do supermarketu bez zrobionej wcześniej listy zakupów. Skąd wiesz, że Ci się to przyda i czy to na pewno jest ten produkt co chciałeś/aś? Bierz to co jest najbardziej potrzebne w tym momencie a jeśli dostrzegasz promocję – wykorzystaj ją a nie czekaj aż już jej nie będzie. Widzisz ostatni produkt na półce, który chciałeś/aś mieć a zastanawiasz się, dlaczego jest ostatni? Być może dlatego właśnie, że jest taki dobry a nie dlatego, że jest uszkodzony – chwyć go i zobacz. Pomyśl też przyszłościowo – co możesz kupić dziś by zaoszczędzić czas na kolejnych takich nieproduktywnych wyjściach do sklepu.  :idea:

To wszystko ma również przełożenie na długoterminowe myślenie jakie opiszę w kolejnym moim artykule.