• PRACUJ KIEDY INNI ODPOCZYWAJĄ

  #79 Burza Mózgów Akademii Milionerów

  „Pracuj kiedy reszta śpi, ucz się kiedy reszta się bawi i działaj kiedy reszta marzy” to cytat, który jest jednym z najczęściej powielanych cytatów w Internecie, szczególnie na stronach dotyczących marketingu i… fitnessu.

  Skąd taki rozrzut? Trudno powiedzieć, ale zapewne stąd, że większość ludzi podąża za tłumem i nie bardzo potrafi „iść pod prąd”. Poza tym zarówno branża marketingu, jak i branża fitness to miejsca w którym spotyka się ludzi konkretnych, pragnących zmian. Jeśli do tego dodamy determinację i konsekwencję w działaniu to w obu branżach można spokojnie odnieść sukces, szczególnie jeśli weźmie się sobie do serca powyższe słowa.

  W końcu niejeden marzy o sukcesie, jednak mało kto jest gotowy do niego dążyć nawet wtedy, kiedy „inni odpoczywają”. Niemniej jednak warto przyjąć taką postawę, szczególnie na początku swojej drogi, bo jakby nie było, jeśli będziesz pracować wtedy kiedy inni mają wolne, masz szanse być o krok przed nimi.

  Poza tym nie na darmo się mówi, że „bez pracy nie ma kołaczy”, a jeśli tej pracy jest więcej to szansa na przysłowiowe „kołacze” wzrasta kilkakrotnie. Przysłowie co prawda jest staropolskie i odnosi się do pieczywa, które podawane było podczas ważnych uroczystości, nie zmienia to jednak faktu, że bez wysiłku, także dzisiaj nie ma co liczyć na dobre efekty.

  Oczywiście to nie jest tak, że od tej pory masz pracować dzień i noc, jednak początkowo naprawdę warto poświęcić więcej czasu. Tym bardziej, że w biznesach online (o ile wszystko dobrze zaplanujesz) to co robisz dzisiaj będzie na Ciebie pracować przez cały czas! Jest to związane z automatyzacją biznesu. Jeśli nie wiesz czym jest automatyzacja oraz jakimi narzędziami należy się posłużyć, aby osiągnąć zamierzony cel odsyłam Cię do artykułu „Automatyzacja biznesu! A cóż to takiego?”. Znajdziesz go tutaj

  Kwestia pracy kiedy inni mają wolne to również sprawa odpowiedniej motywacji i znalezienia swojego wewnętrznego „dlaczego”. Na temat motywacji napisano już wiele, o wewnętrznym dlaczego świetnie pisze Simon Sinek w swojej książce „Zaczynaj od dlaczego”. Jeśli jednak jesteś po lekturze tej książki, a nadal brakuje Ci tej przysłowiowej kropki nad „i” to być może przemówi do ciebie inny autor. Ostatnio wpadła mi w ręce książka „#Zapytaj Garyego” w której Gary Vaynerchuk (Amerykanin rosyjskiego pochodzenia, który jest m.in. jednym z czołowych liderów w świecie social-media) w lekki i przystępny sposób odpowiada m.in. na takie pytania, jak „W jaki sposób się motywować do kontynuowania projektu, zanim zacznie on nabierać konkretnych kształtów?”.

  Równie ważne jak motywacja i poznanie wewnętrznego dlaczego jest odpowiednie zaplanowanie pracy. Bez dobrej organizacji łatwo jest o chaos i brak systematyczności. Na temat planowania mówiliśmy na Burzach Mózgu niejednokrotnie, jeśli z jakimś powodów jeszcze nie potrafisz organizować sobie dnia pracy to zerknij tutaj W artykule „Jak działać efektywnie” przedstawiam nie tylko mój własny sposób pracy, ale i moich partnerów biznesowych. Każdy z nich osiąga sukcesy na polu biznesowych, więc jak sądzę warto się z powyższym artykułem zapoznać.

  Podsumowując, żeby coś osiągnąć warto być systematycznym i pracować więcej od innych. Jeśli dobrze zaplanujemy pracę z czasem pewne sprawy będzie można zautomatyzować, wtedy to inni będą pracować, a Ty odpoczywać ;)