MOJE SPOJRZENIE NA MOTYWACJE I WYTRWAŁOŚĆ

Często kiedy nowa osoba wchodzi w świat rozwoju osobistego i przyswaja dziesiątki poradników motywacyjnych oczekuje zarazem szybkich efektów. Wizualizuj pieniądze, wyznacz cele, bądź optymistą i do dzieła. Niestety, w większości przypadków kończy się jedynie na słownych postanowieniach, a zmian w życiu jak nie było tak nie ma.

Kluczem do sukcesu mili Państwo jest – WYTRWAŁOŚĆ o czym niewiele osób pamięta.

Wytrwałość- klucz otwierający każde wrota sukcesu.

Nasz organizm jest skonstruowany tak, żeby w niezależnie od tego w jakim stanie się znajduje – dążył do homeostazy, czyli stanu równowagi. W tym momencie masz jakieś umiejętności, jakąś sylwetkę, zarobki, wiedzę, znajomych. Twoje życie jest poniekąd jakimś schematem i Twój umysł się do tego przyzwyczaja. Aby zmienić coś w swoim życiu najpierw należy włożyć dużo wysiłku by wykształcić nowy nawyk. Podobno, człowiek „biologicznie” odnawia się co 7 lat. W przeciągu tych 7 lat każda komórka Twojego ciała otrzymuje swój nowy odpowiednik.

Brzmi ciekawie i jak dla mnie ma to wiele sensu. W przeciągu 7 lat człowiek jest w stanie przejść ogromną metamorfozę, zmienić swoje myślenie, sylwetkę i otoczenie. Myślę, że nawyki i schematy myślowe wypracowane w tak długim czasie mogą spokojnie towarzyszyć Ci do końca swojego życia. Oczywiście, 7 lat to odległa perspektywa i z pewnością większa liczba czytelników zwątpiłaby jeżeli powiedziałbym, że ‚musi upłynąć 7 lat by diametralnie zmienić swoje życie’, ponieważ każdy chce szybkich efektów.

Myśl długoterminowo.

Największą przyczyną dla którego ludzie mają problemy z motywacją, jest fakt, że… oni tak naprawdę sami nie wiedzą czy do końca chcieliby to osiągnąć.

Czy chciałbyś być bogaty? Na to pytanie z pewnością większość z Was odpowie twierdząco. Zobaczymy jakie mogą być przykładowe odpowiedzi:

  1. TAK
  2. CHCIAŁBYM
  3. NO W SUMIE CHCIAŁBYM
  4. SAM NIE WIEM CHYBA TAK
  5. OJ FAJNIE BY BYŁO BYĆ BOGATYM
  6. TAK, PRAGNĘ TEG ZE WSZYSTKICH SIŁ

Chciałbym? Chyba tak?Sam nie wiem? ? No fajnie by było? – Wybaczcie, ale krew mnie zalewa, jak słyszę od kogoś, że w sumie chciałby znaleźć dziewczynę, ale brak mu motywacji. Nie rozumiem jak można ‚ w sumie czegoś chcieć ‚. Życie jest bardzo proste i albo czegoś pragniesz i jesteś zdeterminowany by to osiągnąć albo nie.

Nikt Ci nie każe być bogatym, wysportowanym biznesmenem, ponieważ jest to Twoje życie i tylko Ty wiesz czego chcesz najlepiej!!

 

Pozdrawiam

Michał Kupczyk