Dawaj przykład innym

Zacznij działać od razu jako osoba, daj przykład innym masz się stać, człowiekiem z charakterem, którego szanują. Twoje słowa, maniery, odnoszenie się do innych, ubranie, postawa i działania – to wszystko mówi o Tobie.

W dzisiejszym społeczeństwie ludzie są bombardowani bodźcami wzrokowymi i słyszalnymi. Ludzie potrzebują podpowiedzi, aby oddzielić dobre od złego i wszystko sobie uporządkować, a potem podjąć decyzję.

 

W wielu dziedzinach życia dajesz ludziom przykład sygnały, które mogą być pozytywne albo negatywne. Jeśli dobrze się wyrażasz, ubierasz odpowiednio do stanowiska, uśmiechasz, zachowujesz się w sposób uprzejmy, ciężko pracujesz, jesteś ochotnikiem i nie narzekasz, dajesz wtedy ludziom sygnał, żeby wyrobili sobie o Tobie jak najlepsze zdanie.

Nigdy nie wyobrażaj sobie, że inni zrobią coś, czego Ty byś nie zrobił. Musisz być sprawiedliwy, mocny, przyjazny i odpowiedzialny. Jeśli musisz zwrócić komuś uwagę, zrób to na osobności.

Możesz powiedzieć, że odniosłeś sukces jako lider, kiedy Twoi ludzie pracują tak samo dobrze  biorą przykład z Ciebie podczas twojej nieobecności. Nieustannie szukaj bohaterów w swoim życiu, których możesz podziwiać i naśladować. Żyj tak jak oni. I wtedy prowadź przez dawanie przykładu.