JAK ZAROBIĆ W ZIMIE PRZY -35 STOPNIACH?

#66 Burza Mózgów Akademii Milionerów

Wyobraź sobie dwie sytuacji, pierwsza: jest zima, 5 rano, na dworze siarczysty mróz, a Ty musisz iść do pracy. Siłą wywlekasz się z łóżka, jesz śniadanie i na wpół żywy udajesz się ku swemu przeznaczeniu, oczywiście pod warunkiem, że Twój samochód zechce w końcu zapalić. Ale można też tak: jest zima, 8 rano, budzisz się wypoczęty, zjadasz pyszne śniadanko i przy porannej kawie odpalasz laptopa, który jest Twoim podstawowym narzędziem pracy. Miejscem pracy jest zazwyczaj Twój dom, ale równie dobrze może być to dowolne miejsce na Ziemi w którym masz bezpośredni dostęp do Internetu.

Gdybyś zatem miał wybór, która z powyższych sytuacji byłaby scenką z Twojego życia? Myślę, że ta druga, bo nie ma na świecie niczego piękniejszego niż praca, która zapewnia Ci swobodę życia i wolność wyboru. Uwierz mi, wiem co mówię.

Jak możesz tego dokonać?  Na początek zastanówmy się co możesz zrobić, żeby zacząć żyć tak jak ja, czyli pracować online i przy okazji zarabiać przy tym całkiem niezłe pieniądze.

Po pierwsze: uświadom sobie, że masz wybór

Podstawowym krokiem ku szeroko pojętej wolności finansowej jest zrozumienie tego, że w życiu ma się wybór. Mitem wmawianym nam przez lata jest fakt, że dorobić można się tylko na etacie, najlepiej państwowym. Uwierz w to, że istnieje wiele dróg inwestycyjnych, nie tylko w biznesie online. Osobiście znam masę osób, które pracują w sposób tradycyjny, a biznes online traktują jako formę dodatkowego zarobku. I to jest jak najbardziej ok, nie każdy musi od razu „rzucać” prace na etacie i pretendować do miana „króla Internetu”. Najważniejsze to zrozumieć, że ma się wybór i tego wyboru dokonać!

Po drugie: rozwój osobisty, czyli inwestuj w siebie

Jeśli już dokonałeś wyboru i wiesz, że biznes online jest tym co chcesz robić na poważnie to przede wszystkim postaw na rozwój osobisty. Tematyka inwestowania za pomocą Internetu jest tak samo szeroka jak w tradycyjny sposób. Na początek musisz więc się sporo nauczyć, zacznij zatem inwestować w szkolenia, poświęć czas na webinaria, bierz udział w eventach organizowanych przez firmy z branży, która Cię interesuje. To wszystko może początkowo wydawać się marnotrawieniem pieniędzy, jednak zapewniam Cię to jest INWESTYCJA, która z całą pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Pamiętaj także o tym, że osoby, które chcą mieć naprawdę dobre wyniki w biznesie i to bez względu na jego formę, muszą być przygotowane na poświęcenie 100% swojego czasu, przynajmniej na początku.

Po trzecie: wybierz swoją drogę inwestycyjną

W biznesach prowadzonych w sposób online istnieją w zasadzie tylko dwie drogi: rekrutowanie albo inwestowanie własnych pieniędzy.

Mówiąc o rekrutacji mam na myśli pozyskiwanie nowych klientów bądź aktywnych członków dla firmy, z którą w danym momencie współpracujemy. Wiąże się to oczywiście z promocją danego projektu i licznymi rozmowami z ludźmi, czyli BUDOWANIEM ZESPOŁU. Jednym słowem nasze zyski są zyskami naszego zespołu, bo tylko dzięki aktywności podległych nam osób, jesteśmy w stanie wypracować zyski, które później wypłaca nam firma.

Ten model pracy ma swoje plusy, np. w postaci niskiego wkładu własnego, ale z całą pewnością taki sposób działanie nie będzie odpowiadał każdemu.

Drugi sposób inwestowania to obracanie własnym kapitałem, jednakże i tutaj nie jest tak różowo. Po pierwsze nie znając dobrze branży można sporo stracić, po drugie trzeba tenże kapitał posiadać, a jak wiadomo nie każdy pieniądze ma.

W tym modelu odnajdą się osoby posiadające spory majątek własny, a także te, które albo nawiązały współprace z ludźmi doświadczonymi w dziedzinie inwestowania albo mają instynkt inwestycyjny rodem z „Wilka z Wall Street”.

Podsumowując, każdy także Ty może zarabiać pracując w domu. Trzeba jednak wykonać co najmniej trzy kroki, aby to urzeczywistnić:

  • dostrzec możliwości,
  • poświęcić czas na rozwój osobisty i poznanie mechanizmów pracy w biznesie online,
  • znaleźć swoją drogę inwestycyjną.

Jeśli nadal nie jesteś przekonany zerknij na stronę mojej grupy marketingowej, poznasz tam ludzi, którzy w świecie biznesów online czują się jak ryba w wodzie, a przy okazji nabędziesz wiedzę niezbędną przy pracy w marketingu internetowym.