ZAANGAŻOWANIE KLUCZEM DO ODPOWIEDNICH REZULTATÓW

#69 Burza Mózgów Akademii Milionerów

Zaangażowanie się to bardzo ważna rzecz, nie tylko z punktu widzenia prowadzenia biznesu online, ale całego życia człowieka, jest ono w końcu kluczem do naszej przyszłości.

Zaangażowanie, które można także nazwać aktywną postawą albo po prostu własną aktywnością ma ogromny wpływ na zasięg, który możemy uzyskać. Jest także swoistym ‘’motorkiem napędowym’’ prowadzącym do sukcesu.

Często ludzie starający się odnieść sukces w biznesie online zapominają o zaangażowaniu, które odgrywa kluczową rolę w drodze na szczyt. Pracując na etacie, wykonują polecenia szefa i spełniają swoje obowiązki, angażując się przy tym w swoją pracę. Zaczynając tworzyć swoją społeczność zapominają, że biznes online wymaga takiego samego, a nawet większego zaangażowania niż to, które wykazywali do tej pory.

Problem z zaangażowanie się w działania marketingowe jest jednym z najczęściej występujących problemów w początkowej fazie działalności. Z moich osobistych obserwacji wynika, że ludzie, którzy do tej pory nie znali innej formy zarabiania, jak praca na etacie nie potrafią z miejsca zmienić swojego podejścia. Przez dłuższy czas myślą, że ktoś, np. lider będzie nimi kierował i wyznaczał im zadania do wykonania, tak jak ma to miejsce w przypadku pracy na etacie.

Z tego punktu widzenia łatwiej jest rozpocząć pracę w marketingu sieciowym osobom, które prowadziły biznes stacjonarny. Tacy ludzie są przedsiębiorcami, mają w sobie wyrobione poczucie kreatywności, potrafią sami wyznaczać sobie cele, szukają również narzędzi do ich realizacji.

Jeśli więc chcesz prowadzić własny biznes, a marketing sieciowy bez wątpienia jest biznesem musisz zmienić swoją mentalność. Przestań biernie czekać na rozwój wydarzeń, zacznij działać i wspieraj w działaniach swoją grupę. Tylko w ten sposób porzucisz miano „etatowca” i staniesz się biznesmanem.

Z drugiej strony jednak, jeśli weźmie się pod uwagę status materialny danej osoby, szybciej i efektywniej działają ludzie, którzy do tej pory zarabiali niewielkie kwoty albo wręcz startują w biznesie online z długami. Takie osoby mają w sobie niesamowitą wolę i energię do walki, rozwijają się w błyskawicznym tempie, kolokwialnie rzecz ujmując „im się po prostu chce”.

Inną kwestią związaną z zaangażowaniem jest wewnętrzne poczucia, że to co się robi ma swój cel. Ważne jest również by robić to co się lubi, zawsze należy podchodzić do swojego biznesu z pozytywnym nastawieniem.

Przy okazji tematu związanego z zaangażowaniem warto także wspomnieć o satysfakcji, jaką się czerpię, gdy nasze działania przynoszą efekty. Ale do tego potrzebna jest nie tylko motywacja, ale i cierpliwość, a przede wszystkim systematyczność. W związku z tym na starcie warto wyznaczyć sobie odpowiednie cele i dążyć do nich sukcesywnie, bez względu na to, co będzie się działo po drodze.

Zapamiętaj, więc, że największe sukcesy osiągają osoby, które pragną zmian w swoim życiu. Wkładają całe serce w projekty by móc je jak najlepiej realizować, Ci ludzie różnią się w zasadniczy sposób od tych, którzy „by mogli, ale im się nie chce”.

Słowa te mają swoje potwierdzenie w rzeczywistości, wystarczy zapoznać się z życiorysami ludzi, którzy zostali milionerami. Ich historię często zaczynają się od ubóstwa, które stało się dla nich impulsem do zmian.