NOWOCZESNE TECHNOLOGIE I RZECZY, KTÓRE UŁATWIAJĄ ŻYCIE

#70 Burza Mózgów Akademii Milionerów

Chyba każdy się ze mną zgodzi, że największy skok w rozwoju technologii ułatwiających i usprawniających życie człowieka miał miejsce pod koniec XX wieku. To w ostatnich kilkudziesięciu latach pojawiły się takie urządzenia, jak kuchenki mikrofalowe, telewizory z superostrą jakością obrazu, komputery stacjonarne, laptopy, tablety czy telefony komórkowe, bez których raczej nikt nie wyobraża już sobie życia.

Jeszcze w czasach młodości naszych dziadków nie do pomyślenia było przekazanie komuś wiadomości inaczej niż za pomocą listu lub telegrafu, ewentualnie w formie zaszyfrowanej przesyłanej przez radiostację.

Dzisiaj mamy do wyboru niemal nieograniczone kanały komunikacji, możemy skontaktować się z dowolną osobą mieszkającą w jakimkolwiek miejscu na Ziemi w ciągu zaledwie kilku sekund. I żeby było zabawniej możemy to zrobić w dowolny sposób, wystarczy sięgnąć po telefon komórkowy lub stacjonarny i za pomocą łączy telefonicznych nawiązać połączenie z naszym odbiorcą lub wejść na portal społecznościowy i dzięki sieci internetowej porozmawiać ze sobą na chacie albo za pomocą jednego z komunikatorów, choćby na Skype.

Jakby tego wszystkiego było mało, opłaty za połączenia telefoniczne są w tej chwili co raz niższe, Internet też staje się co raz tańszy, a w ramach państw należących do Unii Europejskiej od czerwca br. nie obowiązują już nawet opłaty za roaming, które do tej pory nieźle dawały po kieszeni osobom, które chciały skontaktować się z kimś mieszkającym czy przebywającym w innym kraju.

Bez wątpienia mamy więc ogromne szczęście, że żyjemy w tak postępowych czasach, przynajmniej ze względu na rozwój technologii.

Przy okazji tego tematu chciałbym podpowiedzieć Tobie, jakie aplikacje dostępne na telefon są interesujące z punktu widzenia prowadzenia własnego biznesu. Nie chodzi tu o to, aby promować apki jakiś konkretnych twórców, raczej o to, abyś mógł poznać nowoczesne narzędzia, dzięki którym zaoszczędzić swój czas i usprawnisz swoje działania.

Na początek warto zapoznać się z kalendarzem Google, dostępny na każde urządzenie, jest świetnym plenerem, dzięki któremu bez problemu zaplanujesz spotkania, skontaktujesz się ze swoim zespołem, zsynchronizujesz Gmaila albo podepniesz Dysk Google na którym możesz trzymać wszelkie potrzebne Ci dane, dokumenty, zdjęcia, pliki video i co tam jeszcze chcesz.

Na podobnej zasadzie działa kalendarz, który dostępny jest w systemie Akademii Milionerów, jednak, aby móc z niego korzystać musisz najpierw stać się naszym partnerem biznesowym.

Inną równie dobrą platformą służącą do planowania jest Wunderlist, którą można zainstalować na telefon lub skorzystać z niej za pomocą przeglądarki internetowej. Jest to również rodzaj plenera, dzięki któremu w łatwy i przejrzysty sposób można zaplanować zadania do wykonania i zarządzać nimi w dowolny sposób. Oczywiście aplikacja ma zainstalowana funkcję przypominania, a także opcję tworzenia notatek.

Trzecią godną polecenia jest aplikacja Keep, która przede wszystkim służy do robienia notatek, ale także budowania własnych list. W niej łatwo i szybko zapiszesz pomysły i rzeczy, które są warte zapamiętania. Tutaj również możesz ustawić opcję przypominania, dzięki czemu otrzymasz informację o tym co ważne w dowolnym wyznaczonym przez siebie czasie.

Oczywiście to nie jest tak, że tylko te wymienione przeze mnie aplikacje są najlepsze i godne polecenia. Możesz znaleźć i używać jakąkolwiek inną platformę czy apkę, która według Ciebie jest najwygodniejsza. Bo w zasadzie nie istotne jest jak, ważne, żeby działać i wykorzystywać przy tym współczesne narzędzia, które w znaczący sposób ułatwiają nasze życie i usprawniają codzienną pracę.

Przy okazji niniejszego artykułu odsyłam Cię na stronę Akademii do artykułu Jak działać efektywnie w którym także znajdziesz mnóstwo cennych wskazówek i informacji związanych z prawidłowym gospodarowaniem czasem, dzięki czemu prowadzenie biznesu staje się przyjemniejsze.