PROSTO Z SERCA O AKADEMII MILIONERÓW

Słowo „akademia” ma wielowiekową tradycję i bezbłędnie kojarzy nam się z czymś podniosłym ważnym, rodzajem oficjalnej uroczystości albo ze szkołą, najczęściej wyższą i do tego elitarną do której mogą uczęszczać tylko wybrani.

Czym zatem jest Akademia Milionerów? Czy ma coś wspólnego ze szkołą w dosłownym tego słowa rozumieniu?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ owszem jest szkołą, ale nie taką w której siedzimy w ławkach, a nauczyciel wykłada nam nudną teorię, którą chcąc nie chcąc musimy zapisać i wkuć na pamięć. Jest natomiast szkołą nowoczesnego biznesu, miejscem zrzeszającym osoby, które pragną od życia czegoś więcej niż żmudna praca pozbawiona większego sensu, do tego z reguły za niewielkie pieniądze.

Jednak jak w każdej szkole tak i tutaj spotkamy osoby, które są odpowiedzialne za koordynację i nauczanie wybranych przez siebie „przedmiotów”. Te przedmioty to różnego rodzaju projekty biznesowe za które odpowiedzialni są poszczególni członkowie Akademii.

Warto także dodać, że AM działa przede wszystkim w sieci internetowej, projekty biznesowe są projektami online, czyli takimi które pozwalają zarobić pieniądze za pomocą Internetu.

Jak to się zaczęło?

Na pomysł założenia Akademii wpadł Irek Fudro, który na marketingu internetowym zna się jak mało kto. AM wystartowała nieco ponad rok temu i na dzień dzisiejszy zrzesza ponad 550 członków mieszkających w różnych miejscach na Ziemi.

Przez pewien czas Akademia działała tylko online, od czerwca 2016 roku poszerzyła swoje działania również o spotkania offline, które w Anglii prowadzi jeden z koordynatorów AM – Mariusz Merza.

Jaka jest idea Akademii Milionerów?

Według pomysłodawcy Akademia powstała przede wszystkim po to, aby każdy kto zechce się uczyć mógł zarabiać pieniądze na różnych płaszczyznach w ramach jednego zespołu marketingowego.

Jest to niezwykle istotne, aby przy dzisiejszym zalewie informacji i różnego rodzaju biznesów sieciowych stale i niezmiennie być kojarzonym z jedną marką, jednym teamem, który co by się nie działo trzyma się razem i wspólnie pokonuje problemy, ale też wspólnie się wspiera i zarabia przy tym całkiem niezłe pieniądze.

Pamiętajmy także, że nie na darmo mówi się, że w grupie siła, „a co dwie głowy to niejedna”! Ta zasada sprawdza się nie tylko w życiu codziennym, ale również w biznesie. Wyobraźcie sobie, że działacie na raz w kilku albo kilkunastu biznesach, czy w takim przypadku jesteście w stanie być z każdym z nich na bieżąco? Raczej nie, prawda? W Akademii Milionerów mamy wyznaczone osoby, koordynatorów, którzy odpowiedzialni są za poszczególne projekty inwestycyjne. Niemniej jednak należy pamiętać, że ta „odpowiedzialność” to po prostu przysłowiowe trzymanie ręki na pulsie, a nie ponoszenie odpowiedzialności, ponieważ nie my jesteśmy właścicielami firm z którymi współpracujemy i nie my odpowiadamy za ich takie a nie inne posunięcia rynkowe.

Z całą pewnością jednak taka strategia działania prowadzi do sporego ograniczenia ryzyka biznesowego, niemniej jednak ono jest i nikt nie jest w stanie go całkowicie wyeliminować.

Czego można nauczyć się w ramach Akademii Milionerów?

Przede wszystkim inwestowania pieniędzy, zarabiania w sposób zupełnie odmienny od tego do czego jesteśmy przyzwyczajenie na co dzień. Tutaj także pracujesz, ale nie na kogoś, lecz na siebie. To Ty jesteś swoim szefem, to od Ciebie zaczyna się Twój biznes i to Ty, nikt inny zdecydujesz w którym kierunku potoczy się Twoje życie!

Ale żeby zacząć zarabiać online na początek trzeba nauczyć się kilku rzeczy, np. tego jak wykorzystać na swoją korzyść media społecznościowe, jak prowadzić bloga, jak tworzyć strony sprzedażowe. Równie istotne w biznesach sieciowych jest umiejętność poprawnego rozmawiania z innymi ludźmi, tutaj dowiesz się jak wygląda poprawnie rozumiana etyka w biznesie, nauczysz się oceniać ryzyko inwestycyjna i poznasz ludzi, których horyzonty myślowe wykraczają daleko poza pracę na etacie.

Jak można stać się członkiem Akademii?

Żeby zostać członkiem Akademii Milionerów należy stać się partnerem biznesowym jednego z jej członków, czyli najprościej rzecz ujmując zainwestować w któryś z projektów biznesowych prowadzonych w ramach AM. Nasz przyszły partner wysyłając nam link partnerski automatycznie przypisuje nas do systemu Akademii i tym samym stajemy się jej pełnoprawnym członkiem.