PODSUMOWANIE ROKU 2017

#111 Burza Mózgów Akademii Milionerów

Styczeń to dla wielu osób czas podsumowań i snucia planów na kolejne miesiące nowego roku. Również i my w ramach Akademii Milionerów nie chcąc odbiegać zbyt mocno od tradycji postanowiliśmy w ramach jednej z Burz Mózgu podsumować miniony rok.

Z naszego punktu widzenia ostatnie 12 miesięcy było z pewnością czasem wzmożonego działania, sporo działo się na polu biznesowym, jak i prywatnym.

Początek 2017 roku obfitował w spotkania online i to zarówno w kraju, jak i za granicą. To okres w którym sporo wartościowych ludzi zasiliło szeregi Akademii. W biznesie pierwszy kwartał minionego roku to spadek zainteresowania projektami typu Revshare, na prowadzenie na krótko wysunęły się tzw. Hyip, czyli projekty wzmożonego ryzyka, za to umożliwiające duże zyski w krótkim czasie.

Hyip, jak szybko się pojawiły, tak szybko znikły, a od mniej więcej kwietna może maja ubiegłego roku na znaczeniu zaczęły nabierać kryptowaluty. Bitcoin zaczął notować spore wzrosty, jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać kolejne krypto. Oczywiście część z nich wypaliła się w krótkim czasie, jednak niektóre zanotowały tak duży wzrost, że ich nabywcy szybko dorobili się sporych pieniędzy.

2017 rok to także czas w którym alty (inne kryptowaluty niż BTC) zastały dostrzeżone przez gospodarkę i od pewnego czasu część z nich (jak choćby Ethirum) ma swoje stałe miejsce w tzw. mainstreamie.

Ubiegły rok mógłbym także śmiało nazwać „rokiem naturalnej selekcji”, dzięki tak dużym i szybkim zmianom na rynku można było na własne oczy przekonać się kto potrafi nadążać za trendami zachowując przy tym przejrzystość własnej marki, a kto goniąc jedynie za zyskiem, zatracał samego siebie wyłącznie dla pieniędzy.

Ostatnie 12 miesięcy zweryfikowało także plany życiowe niektórych osób, jedni z łatwością przerzucili się z marketingu na trading, inni choć dostrzegają potęgę kryptowaluty woleli zostać przy dotychczasowych formie zarabiania online.

Wszyscy natomiast zgadzają się, że ubiegły rok był jednym z najlepszych pod względem łatwości zarabiania pieniędzy, dzięki co raz większym możliwością zarobkowym jakie daje wciąż rozwijający się Internet.