KWADRANT PRZEPŁYWU PIENIĘDZY – BIZNES

#83 Burza Mózgów Akademii Milionerów

Kwadrant przepływu pieniędzy jest terminem wprowadzonym przez czołowego amerykańskiego biznesmena i autora wielu książek motywacyjnych – Roberta Kiyosakiego.  Termin ten pochodzi z książki o tym samym tytule i związany jest ze sposobem zdobywania kapitału przez poszczególnych ludzi.

W książce znajdziemy graficzny wykres, dzięki któremu autor dzieli ludzi na cztery grupy, mamy więc osoby pracujące na etacie (E), samozatrudnionych S (przedsiębiorców prowadzących małe firmy), biznesmenów (B) oraz inwestorów (I).

Dziś chcę Cię zapoznać z tą częścią kwadrantu, którą autor oznaczył literką B, związaną z tymi osobami, które zajmują się biznesem.

Nie jest to jednak miejsce w którym znajdziemy właścicieli małych firm czy mikroprzedsiębiorstw, wszyscy oni zostali zaszeregowani przez Kiyosakiego do lewej części kwadrantu oznaczonej symbolem S.

Ćwiartka B jest pierwszą z dwóch, które znajduje się po prawej stronie kwadrantu przepływu pieniędzy. Według autora jest to miejsce w którym powinni ostatecznie znaleźć się wszyscy Ci, którzy na poważnie myślą o inwestowaniu i pomnażaniu swojego majątku.

Osoby przypisane przez Kiyosakiego do prawej części różnią się od tych, które znajdują się po lewej w jednej zasadniczej kwestii – Ci po prawej, a więc biznesmeni i inwestorzy to ludzie, którzy przestali zamieniać swój czas na pieniądze. Jeśli znalazłeś się w tej cząstce kwadrantu to znaczy, że Twoje pieniądze zaczęły same na siebie zarabiać.

POMNAŻAJ KAPITAŁ

Doskonałym przykładem może być tutaj właściciel firmy pożyczkowej „X”. Człowiek ten posiada spory kapitał, który postanowił pomnożyć. Aby osiągnąć swój cel mężczyzna postanowił zająć się udzielaniem pożyczek gotówkowych na pewien procent. Jeśli więc ktoś pożyczy w firmie „X”, np. 10 000 zł na 10%, to nasz właściciel bez żadnej dodatkowej pracy zarobi na czysto 1000 zł.

Powyższy przykład doskonale obrazuje hasło „pieniądz robi pieniądz”, właściciel nie musiał robić niczego poza udzieleniem pożyczki. Przy naprawdę niewielkim nakładzie pracy własnej i bez poświęcania własnego czasu (jeśli zatrudnia pracowników) pomnożył swój kapitał.

Taką osobę możemy więc już śmiało nazwać INWESTOREM, podobnie jak każdą firmę czy instytucję, która posiada kapitał i go inwestuje.

STWÓRZ WŁASNY SYSTEM

Najważniejszą rzeczą poza posiadaniem majątku i jego inwestowaniem, jest opracowanie systemu i  to takiego, który można z łatwością duplikować.

Fantastycznym przykładem na wręcz doskonałą duplikację jest firma McDonald’s, która system działania każdej jednostki, która funkcjonuje pod ich szyldem ma dopracowany do perfekcji. Absolutnie każdy lokal McDonald’s i to na całym świecie działa w ten sam sposób, system jest przejrzysty i bardzo łatwy do powielenia. I właśnie na tym polega fenomen tej niezwykłej firmy, McDonald’s nie zarabia milionów na sprzedaży hamburgerów, ich największym dobrem nie jest „pyszne” jedzenie, ale system, który sprzedają za naprawdę gigantyczne pieniądze.

Jeśli więc chcesz dołączyć do prawdziwych inwestorów musisz mieć dwie rzeczy: kapitał i system, dzięki któremu możesz zarabiać więcej i szybciej, a przede wszystkim bez nakładu pracy własnej.

Pamiętaj także o tym, że zarabiać na systemie może każdy, nawet ten, kto niczego sam nie stworzył. Skorzystanie z już sprawdzonych metod nie jest niczym złym, takie zarabianie dzięki korzystaniu z cudzego systemu nazywamy FRANCZYZĄ.

I na koniec jeszcze jedna rzecz, kto wie czy nie najważniejsza: Żeby zacząć zarabiać naucz się wykorzystywać darmową dźwignię jaką jest Internet!!! Dzięki sieci możesz zarobić swoje pierwsze pieniądze jako początkujący inwestor i to bez posiadania ogromnego majątku. W biznesach internetowych często jest bowiem tak, że od majątku ważniejszy jest marketing, a tego możesz się nauczyć ;)

Wszystkich chętnych do nauki zapraszam do Akademii Milionerów, znajdziecie nas klikając tutaj Tych, którzy od formy pisanej wolą formą mówioną odsyłam do naszego kanału w serwisie You Tube