Kolejna część moich analiz która może przybliżyć cię do skutecznego obstawiania meczów.

Składy

Warto sprawdzać absencje – kontuzje, kartki – w meczu, który planujemy obstawić. Czasem staje się to nawet kluczową decyzją.
Obstawianie meczów pod koniec sezonu gdzie wszystko jest rozstrzygnięte czyli wiadomo kto ma awans a kto został zwycięzcą ligi jest stratą pieniędzy.
Często trener takiej drużyny wystawia rezerwowy skład. Zanim się obstawi, należy sprawdzić kadrę meczową, a nawet dobrze poczekać do 30 minut przed meczem i sprawdzić jak wygląda pierwsza jedenastka.
Drużyna jest przemęczona.
Zwłaszcza pod koniec sezonu. Niektóre ekipy muszą grać po niemal 10 meczów co 3-4 dni. Nie zawsze można rotować i dać tym kluczowym odpocząć. A jeśli trener zdecyduje się na taką decyzję to za tego kluczowego gracza wchodzi rezerwowy, czyli ten teoretycznie słabszy.
Warto brać pod uwagę także 120-minutowe gry w pucharach. W meczu ligowym, 3 dni później gra się drużynie bardzo trudno, zwłaszcza w drugiej połowie drużyna zaczyna odczuwać to zmęczenie.

Pogoda

To są takie specjalne sytuacje. Na pewno warto je brać pod uwagę obstawiając duże sumy. Gra w upale częściej przynosi mecze nudne, mniej obfite w bramki.
Na pewno największe znaczenie ma zainteresowanie daną dziedziną. Gdy oglądamy mecze, czytamy informacje, wiemy na co stać daną drużynę. Na przykładzie Rayo Vallecano od kilku lat drużyna walcząca o utrzymanie, ale bardzo ofensywna. Niejednokrotnie mieli większy procent posiadania piłki od Realu czy Barcy. Mecze tej drużyny z Barcą i Realem są zawsze mega ciekawe. Wpada w nich dużo goli  Tam nie da się nudzić, bo co chwilę jest jakaś sytuacja bramkowa – atakują dwie drużyny. A jeśli mają większe posiadanie piłki to czasem i udaje im się mieć więcej rzutów rożnych, a nie jest niespodzianką, że kurs na „Rayo więcej rożnych” zawsze będzie miał większy kurs, niż „Real/Barcelona więcej rożnych”. Znając specyfikę drużyny można wymyślić naprawdę ciekawe typy.