INWESTOWANIE W KRYPTOWALUTY ICO

#126 Burza Mózgów Akademii Milionerów

ICO (ang. Initial Coin Offering) czyli przedsprzedaż tokenów dotyczących określonych projektów biznesowych jest jednym z mechanizmów umożliwiających powstawanie nowych kryptowalut. ICO zazwyczaj dotyczą tych projektów, które dopiero startują, niemniej jednak można spotkać także takie, które szukając środków finansowych do dalszego rozwoju, postanowiły wesprzeć się tą formą dofinansowania.

Zakup coinów w ramach ICO można porównać z kupowanie czyjegoś pomysłu, na dobrą sprawę nie mamy więc żadnej gwarancji, że biznes wypali, kupując opieramy się na własnym przekonaniu co do słuszności idei, jaką sobą reprezentuje.

Najbardziej znanym przykładem projektu ICO jest Ethereum, czyli kryptowaluta, która osiągnęła prawdziwy sukces i umożliwiła spory zarobek tym, którzy zdecydowali się ją wesprzeć.

ICO jak to działa?

Sama koncepcja ICO nie jest niczym nowym, wielu inwestorów wykłada swój kapitał opierając się jedynie na wierze w dany projekt, jako przykład może posłużyć tutaj rynek muzyczny, gdzie manager promuje nikomu nie znaną osobę, inwestując w jej rozwój swoje pieniądze i czas opierając się jedynie na własnej opinii i doświadczeniu.

Oczywiście każda taka transakcja jest transakcją wiązaną, tak jak manager otrzymuje profity, kiedy osoba którą promował osiąga sukces, tak i przy ICO inwestorzy za swoje wsparcie otrzymują kryptowaluty związane z danym projektem.

Można ICO nazwać także akcjami giełdowymi, nie są nimi oczywiście w dosłownym tego słowa znaczeniu, używam tej terminologii jedynie po to, aby posłuż się przykładem czegoś co najprawdopodobniej jest Ci znane. Zatem zostając przy akcjach, kiedy je nabywasz stajesz się współwłaścicielem jakiejś spółki, podobnie jest z ICO. Z tą różnicą, że przy zakupie kryptowalut procedury są maksymalnie uproszczone, nikt nie wymaga od nas dodatkowych formalności. Po prostu wykładasz pieniądze i stajesz się częścią projektu, który jeśli wypali będzie się z Tobą dzielił zyskami.

 

Inwestujesz na własne ryzyko

Oczywiście musisz pamiętać (!) że to co jest największym plusem ICO jest także jego największym minusem, ograniczona liczba formalności i anonimowość przyciągają masę inwestorów, a tam gdzie duże pieniądze, tam nie brakuje tych, którzy chcą się nieuczciwie dorobić. Może więc być tak, że stracisz swoje środki i nikt nie pomoże Ci ich odzyskać, ponieważ nie są to inwestycje objęte nadzorem finansowym.

Niemniej jednak nawet to ryzyko nie odstrasza potencjalnych nabywców, tym bardziej, że inwestycja w ICO wiąże się zazwyczaj z niskim progiem wejścia, a możliwość zarobku, jak pokazują dane dostępne na icostats.com, jest bardzo duża.

Jak wyeliminować fałszywe projekty?

Nie ma dokładnej recepty na to co zrobić, aby zabezpieczyć swoje pieniądze w 100%, istnieje jednak kilka przesłanek, którymi warto się kierować przy zakupie kryptowalut ICO.

Przed wszystkim należy zweryfikować kto stoi za danym projektem, jeśli jest to osoba czy też grupa osób znanych w branży to prawdopodobnie mamy do czynienia z wartościowym przedsięwzięciem.

Zwracaj także uwagę na to jak wygląda komunikacja pomiędzy zespołem a społecznością, w tym celu przeglądaj Twitter i Telegram. Istnieje tam cała masa grup związanych z ICO.

Sprawdzaj strony internetowe każdego z projektów, który Cię zainteresuje, taka strona powinna być czytelna, musi zawierać tzw. White Paper, czyli oficjalny dokument, zawierający dane dotyczące danego obszaru działalności firmy Warto także zwrócić uwagę na to czy  projekt ma swój własny portfel dla kryptowalut, a także poznać cele, jakie firma stawia sobie na przyszłość.

Zawsze należy dobrze zapoznać się z planem biznesowym i sprawdzić charakterystykę tokena oraz dowiedzieć się jaka ilość została przeznaczona dla inwestorów ( oczywiście czym więcej, tym lepiej).

Dobrze jest także inwestować nieco mniejszy kapitał niż przy zakupie już istniejących kryptowalut, jednak co by nie mówić tutaj kupujemy jedynie pomysł, a tam gotowy produkt.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem kryptowalut ICO zerknij na icoalert.com znajdziesz tam projekty, które w najbliższym czasie zostaną wystawione na sprzedaż.