JAK ZARABIAĆ NA WAKACJACH?

#127 Burza Mózgów Akademii Milionerów

Czy zarabianie podczas wakacji jest możliwe? Czy istnieje magiczny sposób na to, aby „nic nie robić, a zarobić”? Czy jesteś w stanie wyobrazić sobie sytuację w której leżysz na plaży, a na Twoje konto wciąż napływają kolejne środki finansowe? Jeśli na wszystkie trzy pytania odpowiedziałeś negatywnie to wiedz, że ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! ;)

Na początek chcę Cię poprosić o zmianę sposobu myślenia na temat zarabiania pieniędzy. Spróbuj otworzyć swój umysł na inne możliwości zarobkowe niż praca na etacie, wiem że jest to trudne, ponieważ sam przeszedłem długą drogę zanim zrozumiałem, że w życiu mamy tylko dwa wyjścia (i to bez względu na to czy jesteś etatowym pracownikiem czy tzw. samozatrudnionym), czyli albo zamieniasz swój czas na pieniądze albo pozwalasz pieniądzom pracować na Ciebie.

Znakomita większość osób zna tylko tę pierwszą drogę, zatem każdego dnia idzie do pracy i poświęca swój czas, a często także zdrowie po to, aby za wykonaną pracę otrzymać wynagrodzenie, zazwyczaj miesięczne. Oczywiście pieniądze płyną tylko wtedy kiedy masz siłę, aby pracować. Problem pojawia się wtedy, gdy np. zachorujemy albo ze względu na podeszły wiek nie jesteśmy już dłużej w stanie chodzić do pracy.

Oczywiście w cywilizowanych społeczeństwach funkcjonują systemy emerytalne, dzięki którym ludzie starsi są w stanie godnie żyć za wypracowaną przez lata emeryturę. Niestety polski system emerytalny nie funkcjonuje najlepiej, zatem w praktyce często wygląda to tak, że zamiast spokojnego życia na starość, ludzie ledwie wiążą koniec z końcem.

Podobnie sytuacja wygląda u ludzi schorowanych czy niepełnosprawnych, zamiast godziwego, wiodą oni życie ograniczone do minimum i to nie tylko ze względu na swoją chorobę, ale i niewielkie możliwości finansowe.

Zatem jeśli nie chcesz do końca życia być uzależnionym od innych zacznij już dziś wykorzystywać możliwości, jakie daje Ci współczesny świat. Zamiast przez całe życie ciężko pracować na innych, poświęć trochę czasu, energii i pieniędzy na to, aby wypracować sobie tzw. dochód pasywny, czyli taki dochód, który raz wypracowany będzie nam generował stałe zyski.

Oczywiście nie do końca jest tak, że skoro osiągnęliśmy już to nasze finansowe Eldorado to do końca życia nie będziemy już musieli kiwnąć palcem. Taki myślenie jest jednym z mitów dotyczących dochodu pasywnego o których więcej piszę tutaj Niemniej jednak absolutnym faktem jest, że w obecnych czasach i dzięki możliwością jakie daje nam Internet jesteśmy w stanie osiągnąć dochód, który przy minimalnym nakładzie pracy własnej zapewni nam byt przez długi czas.

Jeśli jesteś osobą, która do tej pory nigdy nie spotkała się z tzw. zarabianiem online to warto znaleźć sobie osobę lub grupę osób, które wprowadzą Cię w tajniki tej formy zarobkowania.  I nie ma tu większego znaczenia czy będziesz nagrywał filmiki instruktażowe czy zainwestujesz w kryptowaluty albo rynek finansowy Forex, najważniejsze jest, abyś zaczął to robić, a następnie zbierał w spokoju owoce raz wykonanej pracy. Wszystko to związane jest oczywiście z automatyzacją biznesu jednak jest to temat na zupełnie inny artykuł, który znajdziesz klikając w powyższy link ;)