500+ PLUS DLA KAŻDEGO NA ŚWIĘTA

#62 Burza Akademii Milionerów

Święta są magicznym czasem, bez dwóch zdań powinny być także czasem spokoju, wyciszenia i refleksji, czasem poświęconym wyłącznie rodzinie. Z tą absolutną prawdą nawet nie zamierzam dyskutować, ale dlaczego u diaska niektórzy przestają pracować na tydzień, a nawet dwa przed świętami? A może to jest tak, że przed świętami panuje większa „wymówkoza” niż zwykle?

Jak sobie z tym poradzić?

Co zrobić, żeby zmobilizować siebie i innych do działania?

Najlepiej do świąt, szczególnie do tych grudniowych podejść jak do swoistego dedlinu, czyli terminu ostatecznego. Większość osób woli odpuścić w grudniu i spiąć się od nowego roku, ja natomiast preferuje inne rozwiązanie. Często stosuje sobie taki deadline właśnie przed świętami, robię plan działania, a jako ostateczny termin na jego realizację wyznaczam, np. wigilię albo przed świętami wielkanocnymi, Wielki Piątek albo Wielką Sobotę.

Możecie mi wierzyć lub nie, ale takie wyznaczenie sobie terminu, którego bądź co bądź musimy dotrzymać (w końcu czas goni, prawda?) naprawdę działa motywująco i daje niezłego kopa do działania.

Drugą równie ważną rzeczą jest, aby nie mierzyć innych swoją miarą ani nie zakładać czegoś z góry. To że wydaje nam się, że ludzie przed świętami nie mają czasu porozmawiać albo nie zechcą niczego nowego zrobić w niedzielę czy inne dni wolne od pracy, jest tylko i wyłącznie naszym przypuszczeniem. Żeby dowiedzieć się czy tak jest rzeczywiście MUSIMY ludzi o to zapytać! W pracy z ludźmi nie jeden raz przekonasz się, że nie ma niczego pewnego, zatem nie należy niczego z góry zakładać ani przypuszczać. Chcesz się dowiedzieć czy ktoś ma czas, żeby z Tobą porozmawiać to zadzwoń, zapytaj i dopiero wtedy wyciągaj wnioski.

Pamiętajmy także, że w każdej pracy ważna jest systematyka, a to że akurat zbliżają się święta nie powinno w żaden sposób wpłynąć na nasze działania. Przeciwnie! Zbliżające się święta powinny nas jeszcze bardziej mobilizować i skłaniać do systematycznej pracy. Słowem pracuj teraz, żeby w święta odpoczywać!

I jeszcze jedno, przed świętami, szczególnie tym grudniowymi, które nierozwieralnie kojarzą się z prezentami, obdarujmy sami siebie. Jeśli pracujesz online i zarobiłeś już pierwsze pieniądze to przed świętami jest najlepszy czas na wypłatę. W końcu po to się pracuje, żeby zarabiać, prawda?