Długo myślałem co powinienem napisać w swoi pierwszym poście na blogu. Temat przyniosło życie-tak zwana codzienność. Otóż stuknęła mi 30stka i z tej okazji postanowiłem pojechać na wakacje na Wyspy Brytyjskie. Ot taki tygodniowy wyjazd. Ze znajomym postanowiliśmy wybrać trasę i miejsca, które wypadałoby zobaczyć. Trwało to trochę, stworzyliśmy sobie niezależnie dwie trasy by jak najwięcej miejsc móc wybrać. Na samym starcie wiedziałem jedynie, że zaczynam tę przygodę na południowym wschodzie w mieście portowym, Dover.

Po tygodniowym zaciąganiu języka miałem kilka miejsc i tras, które porównałem z miejscami znajomego. Jako, że on mieszka w Brighton nie chciał udawać się na zachód i przedstawił dwie alternatywy, wybraliśmy tę najbardziej idącą na wschód by zakończyć dwudniowym pobytem w Londynie. Obaj potrzebowaliśmy odpoczynku, więc nie miał być to bardzo aktywny wyjazd i bogaty we wrażenia. Data wybrana, miejsca do zwiedzania także. Miejsca do spania się wybierze w ciągu nadchodzących miesięcy i gra gitara.

Tylko, że spędzenie tygodnia w Anglii, gdzie wszystko jest pięć razy droższe niż w Polsce jest … no kosztowne. Co zrobić i jak by mieć tyle pieniędzy w okresie wakacyjnym by spokojnie móc zajmować się zwiedzaniem nie myśląc o tym, że może nie wystarczyć na przetrwanie tygodnia ? Czy odkładanie pieniędzy do skarpety, czy nawet banku to dobry pomysł ?

W skarpecie jak i w banku pieniądz tylko leży. Pieniądz musi pracować, to podstawowa wiedza każdej osoby, która myśli poważnie o swoich ciężko zarobionych pieniądzach. To pieniądz ma pracować na ciebie, nie Ty na niego. Poza tym sytuacja banków tak naprawdę nie jest wcale taka bezpieczna. Mogą się w każdej chwili zamknąć, a my stracimy wszystko co w nim było. Idąc tym tokiem myślenia co można zrobić by nie stracić pieniędzy przeznaczonych na określony cel, a także by one pracowały ?

Można je zainwestować. Tylko w co ? W metale szlachetne ? Kamienie ? Nieruchomości ? To wszystko długotrwałe inwestycje. Jako, że od kilku lat interesuję się zarabianiem w internecie postanowiłem znaleźć taki biznes, który zapewni mi w pół roku zwrot wkładu, a przez następne miesiące będzie dla mnie zarabiać na czysto. Wybrałem Questra Holdings, ponieważ jest to realnie działająca firma, która w dodatku przy każdej naszej inwestycji daje możliwość opłacenia gwarancji oddania wkładu jeśli coś się stanie złego. Ja tylko wpłacam pieniądze i kupuję portfele, które pracują dla mnie i nie muszę o nich myśleć aż do czasu wypłaty.

Ważne jest przy operowaniu pieniędzmi tak zwane dywersyfikowanie co znaczy, że trzeba mieć kilka miejsc, w które się inwestuje. Nigdy wszystkiego nie można trzymać w jednym biznesie, w jednym miejscu, czy banku. Nawet jeśli operujesz tylko niewielkimi kwotami, warto je podzielić chociaż na trzy niezależne części. Raz wpłacisz tu, drugi raz tam, a jeszcze za trzecim razem w inne miejsce, dzięki czemu nawet jeśli coś się stanie z jednym biznesem masz dwa, które dalej płacą. Nawet jeśli uważasz, że banki są bezpieczne to chociaż rozkładaj swoje pieniądze na różnych kontach, w różnych bankach.

Jeśli jednak ktoś wybiera ebiznesy, powinien wiedzieć pewną rzecz, którą pewnie każdy kto już trochę działa w „Internetach” wie. Chodzi o to by dzielić siły na zamiary. Nie inwestuj, nie wrzucaj pieniędzy ponad swoje możliwości w jakikolwiek biznes. Wylicz ile kosztuje Ciebie życie i zobacz ile miesięcznie możesz w ogóle przeznaczyć na wkłady do biznesu. Być może suma wyda Ci się śmiesznie mała, ale to nic. „Inwestuj” tyle ile możesz stracić. Poza tym czy miałeś/miałaś w dzieciństwie skarbonkę, do której rodzice kazali wrzucać swoje oszczędności ? Pamiętasz jak trudno było wrzucić pierwszą złotówkę, czy pięć ? Ale! Za każdym razem gdy wrzucałeś/wrzucałaś monetę do tej skarbonki ona się zapełniała. W końcu można było usłyszeć charakterystyczne „BRZDĘK”. Tak przemówiły do Ciebie Twoje oszczędności. Jaką miałeś/miałaś radochę, gdy pieniądz obijał się o pieniądz ? Pamiętasz to jeszcze ?

W ten sposób rodzice mogli dać istotną lekcję, być może istotniejszą niż mogli zakładać. Wystarczy w dorosłym życiu mieć świadomość tej ważnej rzeczy i działać. Ja  w każdym razie jestem spokojny o swój wyjazd.  Zamierzam się świetnie bawić w trasie, a Ty co zamierzasz robić w okresie wakacyjnym ?