Przestań się bać upadków

 

   „Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.” – Mark Twain

 

Strach sprawia, że rezygnujemy. Rezygnujemy z przyjemności, ze szczęścia tylko dlatego, że jest nam wygodnie i bezpiecznie. Nie wykonujemy kroków w przód mając obawy, że znajdziemy się poniżej poziomu na jakim jesteśmy … oszukując siebie, że obecny stan jest dla nas idealny.
Często powtarzamy „czas na zmiany”, „od nowego tygodnia”, „od jutra zaczynam…” – tylko DLACZEGO od jutra ? Czy obecna chwila ma mniejsze znaczenie? To co jest dziś jest najważniejsze, każda sekunda, minuta, godzina – liczy się TU I TERAZ !
Nie bój się decyzji, jeśli będą miały inne konsekwencje niż te, których oczekujesz to nikt za to Ciebie nie ukarze bo to Twoje decyzje, Twoje kroki i Twoja walka o lepsze życie.
A co jeśli się nie uda? Co jeśli kolejny raz się nie powiedzie i kolejny raz upadniesz? Trudno -wstaniesz, poszukasz wyjścia z sytuacji i znów zaatakujesz! … bo nie wolno Tobie przestać w siebie wierzyć, marzyć i działać… a upadki? Zdarzają się wszystkim, ale WZLOTY tylko tym, którzy próbują !

 

– Nie każdy urodził się kimś wielkim i znanym. Za to każdy ma szansę zostać tym, kim zechce –