Często bywa tak że mamy mniej zaplanowanych wyjazdów, eventów, spotkań biznesowych, telefonów, „Skajpejów”, wolny dzień w pracy lub po prostu tak sobie dany dzień zaplanowaliśmy. Co jakiś czas warto więc  zadbać np. o zdrowy tryb życia w którym dużą rolę odgrywa – Wypoczynek.

Wypoczynek  – to ważna rzecz, a nasze zmęczenie to nie tylko „fizyczność” ale też i obciążenie psychiczne. W działaniu nam nie pomaga – a zazwyczaj przeszkadza. Aby był on efektywny oraz przyjemny, trzeba odpowiednio go zaplanować.

Sport – coś czego nie lubi nasze ciało – ale kocha dusza. Ciężko nam na sobie ruch wymusić,  a jak przyjdzie już czas działania – to ręce opadają. W moim przypadku są dwie rzeczy które powodują to  że ja  „chcę się ruszać” i z rana „zrobić pompę” na siłowni.
Pierwsza – po prostu się przełamać i spróbować. Druga – zrobić „efekt”. O ile przełamać się jest prościej o tyle uzyskać „efekt” i zadowolenie z biegania, jazdy na rowerze czy siłowni – jest o wiele trudniej. Dlaczego? Bo trzeba działać a nie się obijać. Po prostu musimy dać z siebie wszystko aby nasza figura się poprawiła, a wątłe (lub obfite) dotychczas ramiona odpowiednio się ukształtowały. Gdy to uzyskamy (czytaj efekt) nie będziemy chcieli owoców naszej pracy utracić. Będziemy cisnąć dalej: mocniej i mocniej. To jak z tworzeniem na blogu. Piszemy na nim, aktualizujemy go i nie chcemy stracić efektów naszych działań które już w blog włożyliśmy.

Nasz organizm potrzebuje dużo energii i odpowiednich środków do prawidłowego funkcjonowania. Należy pamiętać o odpowiedniej ilości posiłków w ciągu dnia, piciu dużo wody, suplementacji, drzemce  oraz o odpowiedniej ilości odpoczynku w czasie wyczerpującej  pracy.  Koniecznie zwrócić uwagę na długość wykonywanej przez nas pracy oraz ile wkładamy w nią sił. W przypadku długotrwałej pracy, należy robić przerwy dające naszemu organizmowi czas na odpoczynek.

Nadmierny wysiłek może być przyczyną  przeciążenia naszego organizmu oraz chorób. Warto zadbać aby ich nie było.