PGC i Netech -Jak odzyskać koparki?

Opis sytuacji oraz 4 Rozwiązania

FAKTY

Dominik Hundert NETECH, ul. Gojawiczyńskiej 7 B/3, 81-596 GDYNIA NIP: 5862186123 REGON: 220681082 - z którym część osób miała podpisane umowy dzierżawy koparek - zniknął i nie ma z nim kontaktu. Trwały próby (i nadal trwają) polubownego załatwienia sprawy. Sama firma PGC również łamie warunki umowy w związku z tym podejmowane działania będą dotyczyły obu podmiotów.

Jednocześnie ze względu na powstałą sytuację oraz po moich wielokrotnych rozmowach z zaufną kancelaria prawną wydaje się być rozsądne podjęcie jednoczesnych działań na kilku płaszczyznach.

Sytuacja jest dynamiczna i zmienia się z godziny na godzinę. W związku z Tym podejmuję działania z kancelarią prawną. Kancelaria ta “w temacie PGC” jest nie od dziś.

I tutaj ważna informacja od nich:

“Na terenie kopalni PGC należącej do Dominika Hunderta w Warszawie organy Policji podjęły czynności sprawdzające oraz zabezpieczające.Pomieszczenia kopalni zostały zaplombowane. Jak zdołaliśmy ustalić, jeden z inwestorów we wczorajszych godzinach popołudniowych wszedł na teren kopalni i rozpoczął wywożenie z niej sprzętu, z uwagi na fakt, iż ilość pracujących koparek nie odpowiadała zainwestowanym środkom finansowym przez wszystkich inwestorów. Policjanci, wezwani na miejsce zdarzenia przez współpracowników kryptoprawo.pl, zablokowali teren kopalni.W obecnej chwili brak jest informacji o ilości wywiezionych koparek oraz dalszych czynnościach podjętych przez organy ścigania. Mając na uwadze czas prowadzonych postępowań karnych, jest to bardzo niekorzystna sytuacja z punktu widzenia inwestorów, albowiem może okazać się, że zarekwirowany sprzęt po zakończeniu postępowania może stać się bezużyteczny i bezwartościowy.W tej sprawie będziemy Was informować na bieżąco.”  

To właśnie kancelaria z którą podejmuję współpracę obserwowała kopalnię, dali znać co się dzieje i to oni wezwali policję i prowadzili czynności na miejscu. 

Jednocześnie wiem, że sprawa nie jest łatwa. O ile ktokolwiek odzyska sprzęt to załatwienie jej polubownie jest dramatycznie trudne. Sprawa karna natomiast może trwać i ciągnąć się miesiącami i nie ma jakichkolwiek gwarancji, że coś się wywalczy. 

W związku z Tym przedstawiam 4  możliwości działania. 

Rozwiązanie 1:

Możesz na własną rękę wezwać do zapłaty Dominika z informacją o tym, że jeśli nie zostanie to uregulowane to sprawa trafia na drogę sądową. Przygotowałem takie wezwane zgodnie z moją najlepszą wiedzą i przekażę każdej zainteresowanej osobie zupełnie bezpłatnie.  Dalsze kroki możesz podejmować zgodnie ze swoimi ustaleniami lub Twoich prawników.

Rozwiązanie 2

Zlecić sprawę Kancelarii, która nie od dziś monitoruje temat i w zasadzie dzięki nim cały sprzęt nie został jeszcze wywieziony.  Z tym, że będąc szczery … polubowne załatwienie tematu jest bardzo trudne. Sprawa sądowa może się toczyć a sprzęt może stracić na wartości.  Co może zrobić kancelaria po przyjęciu zlecenia od Ciebie

- zebranie dowodów,

- analiza dowodów,

- wypowiedzenie umowy/wezwanie do zapłaty

- negocjacjestara się załatwić polubownie sprawę - szanse małe

- jest w stałym kontakcie z drugą stroną,

- monitoruje sytuację

- mamy wgląd do sytuacji 

 

Kwota: 246  brutto (możliwość otrzymania faktury) +  prowizja od sukcesu i realnej wartości odzyskanej jeśli sprawa zostanie polubownie załatwiona to od 2% do 5% rynkowej wartości sprzętu (nie ceny na fakturze, a realnej wartości sprzętu). Szczegóły ustalone będą z kancelarią i zależą od ilości posiadanych koparek.  Jest to kwota SYMBOLICZNA  w związku z tym nie jest to zlecenie typu, że będziemy co 2 dzień pisać i wydzwaniać “czy coś się ruszyło” w naszej sprawie. Kancelaria będzie się kontaktować sama z nami. 

Rozwiązane  3

To samo co Rozwiązane 3 + ZAWIADOMIENIE O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTWA

Czyli staramy się załatwić sprawę, monitorować ale jednocześnie rozpoczynamy działania na drodze sądowej.  

 

Cena: 400 zł brutto (możliwość otrzymania faktury)

Osobiście idę w tym kierunku  

Nie obejmuje to też w żadnym przypadku dodatkowych kosztów związanych z prowadzeniem sprawy sprawy karnej lub cywilnej. Tutaj w zależności od sytuacja danej osoby należy będzie indywidualne ustalić warunki współpracy z Kancelarią w tym zakresie.  

Rozwiązanie 4

Jeśli np. masz większą ilość sprzętu lub po prostu chcesz podjąć dodatkowe środki w celu jego odzyskania lub równowartości pieniężnej  istnieją takie możliwości. Wszelkie ustalenia w tym zakresie będą prowadzone indywidualne i są związane z dodatkowymi kosztami ustalonymi przez strony.  

Co ja robię?

Zlecam sprawę Kancelarii wiedząc, że może nic z tego nie wyjść i liczę się ze stratą poniesioną na sprawy sądowe itp. Jednocześnie nie mam za wiele do stracenia ponieważ nie wierzę że nagle PGC/NETECH zapuka do nas i odda nam koparki (a nawet jeśli, to nie ma na tyle sprzętu by oddali wszystkim)  

Jakie są kolejne kroki i co zrobić:

Osoby które nie decydują się na podjęcia kroków w celu polubownego lub też sądowego załatwienia sprawy mogą wysłać wezwanie do zapłaty (przygotowałem dla Ciebie to, ale to nie jest przygotowane przez prawników - podeśle każdej osobie zainteresowanej) aby mieć podkładkę że coś robili. Mogą też podjąć kroki indywidualne.  

 

Na dole tej strony jest formularz kontaktowy który przekazuje sprawę BEZPOŚREDNIO do osoby za nią odpowiedzialną.
 
 

Po wypełnieniu formularza otrzymasz informację zwrotną jakie będą kolejne kroki.

Pamiętaj, że oceniam sytuacje jako trudna, licz się z tym że polubownie mało możesz ugrać, a sprawa sądowa będzie powodowała dodatkowe koszty z tym związane. Kancelaria nie gwarantuje jakiegokolwiek wyniku i rezultaty. Ani ja ani kancelaria nie chcemy robić JAKICHKOLWIEK NADZIEI. 

Koszty procesu mogą wynieść sporą cześć samych wartości koparek a już cena samych koparek tracie na wartości

 

Wiem, ze być może niejako zniechęcam Ciebie, ale wolę postawić sprawę tak niż dawać hura optymizm... Koszty procesu mogą wynieść sporą cześć samych wartości kopare,  a już cena samych koparek tracie na wartości.

 

Służę pomocą w miarę możliwości.

 

Ps. Gdyby to był jakiś Hyip, jakiś projekt z "USA" to pewne bym nic z tym nie robił ale ...

 

Mamy polską firmę, kontakt z właścicielem FB, telefon, kopalnie w jakiej byliśmy, oficjalne biuro, umowy zrobiony przez prawników, możliwość kontaktu osobistego, faktury... nie wiem co jeszcze było trzeba by dać kredyt zaufania PGC/NETECH... a na samym końcu nawet tak pookładany temat potrafili rozwalić....

  

WAŻNE!

Pamiętaj, że oceniam sytuacje jako trudna, liczę się z tym że polubownie mało możesz ugrać a w sasadzie myślę, ze BARDZO MAŁO, a sprawa sądowa będzie powodowała dodatkowe koszty z tym związane. Kancelaria nie gwarantuje jakiegokolwiek wyniku i rezultaty. 

 

WYPENIAJĄC PONIŻSZY FORMULARZ KANCELARIA SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ W CELU PRZESŁANIA DLASZYCH INSTRUKCJI 

  • Podaj swój telefon komórkowy, łacznie z prefiksem +48. Nie używaj spacji, myślników. Przykład: +48102102102.
  • Opisz o co chciałbyś zapytać lub w czym możemy Ci pomóc?
  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

This is the bottom slider area. You can edit this text and also insert any element here. This is a good place if you want to put an opt-in form or a scarcity countdown.