JAK PROWADZIĆ PROFIL NA FACEBOOKU

#98 Burza Mózgów Akademii Milionerów

Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego niż założenie i prowadzenie własnego konta na Facebooku, w końcu system jest jasny, czytelny i niemal intuicyjny, a twórcy portalu prowadzą nas przy pierwszej rejestracji krok po kroku.

I rzeczywiście tak jest, sama procedura zakładania konta i logowania się jest banalnie prosta, gorzej wygląda już samo prowadzenie konta. Oczywiście możemy wrzucać na FB to co nam się żywnie podoba, ale nie możemy tak postępować, jeśli nasz profil ma służyć celom zarobkowym.

Jak zatem prawidłowo prowadzić konto? W poniżej tabelce przedstawiam Ci to w najprostszy możliwy sposób. Uwzględniłem także rozdział na konta prywatne i fanpage, w końcu to tylko od Ciebie zależy na którą formę się zdecydujesz.

 

PROFIL PRYWATNY

 

1.      Załóż konto pod własnym imieniem i nazwiskiem.

2.      Wstaw własne zdjęcie profilowe. Dobrze żeby było jak najlepszej jakości i jak najbardziej aktualne.

3.      Dbaj o zdjęcie w tle, fajnie jeśli zawiera inspirujący cytat lub zdjęcie.

4.      Uzupełnij biogram, niech zawiera rzetelne informacje.

5.      Dbaj o widoczność danych kontaktowych, muszą być aktualne.

6.      Uzupełnij swój profil o linki przekierowujące do Twojego fanpage (jeśli posiadasz), strony internetowej itd.

7.      Zwróć uwagę na to kiedy dodajesz posty, statystycznie najlepsza konwersja jest we wtorki, środy i czwartki. Najlepsze są godziny wczesno poranne i wieczorne.

FANPAGE

 

1.      Fanpage możesz prowadzić pod własnym imieniem i nazwiskiem, ale równie dobrze możesz używać innej nazwy.

2.      Jeśli zdecydujesz się na nazwę, postaraj się, aby była ona jak najprostsza i od razu kojarzyła się z tym czym się zajmujesz.

3.      Co ważne, nazwa powinna być poważna, nie używajmy płytkich słów, jeśli chcemy być odbierani na poważnie.

4.      Opłać promowanie postów, najlepiej od razu na dwa dni.

 

 

 

W przypadku obu rodzajów kont należy mieć kontrole nad własnym profilem! Zadbaj o to, aby być tylko w tych grupach, które są dla Ciebie wartościowe, pousuwaj zbędne powiadomienia, zaznacz tylko te profile, które są istotne z Twojego punktu widzenia.

Pisząc posty dbaj o ich estetykę, pamiętaj, że już pierwsze zdanie powinno przyciągnąć uwagę odbiorców. Dobrą metodą jest stosowanie akapitów, które oddzielają tekst od siebie, dzięki czemu staje się on bardziej czytelny dla innych.

Poproś swoich znajomych o komentowanie postów, zadawaj pytania, dzięki którym ludzie się bardziej zaangażują. Wrzucaj wartościowe treści, nie zawsze związane z biznesem, dobrze jeśli umiejętnie połączysz je, np. z lifestylem albo jakimiś zabawnymi zdjęciami (o ile są w dobrym guście).

Dbaj o moderację, kontroluj poczynania hejterów, udzielaj się u innych, komentuj, dodawaj reakcję. Wszystko to sprawi, że i Twój profil stanie się bardziej uczęszczany, w końcu niemal zawsze można liczyć na feedback ze strony naszych odbiorców ;)