TWOJA POSTAWA W BIZNESIE

#87 Burza Mózgów Akademii Milionerów

Od postawy jaką przyjmujemy w życiu bardzo często zależy to w jaki sposób potoczy się nasza droga. Jeśli jesteśmy urodzonymi pesymistami i wszystko widzimy w czarnych barwach, prawdopodobieństwo porażki wzrasta wielokrotnie. Jeśli natomiast cechuje nas optymizm, jesteśmy pozytywnie nastawieni do świata i ludzi, nasze życie najpewniej właśnie takie będzie.

Podobnie rzecz wygląda w przypadku biznesu, także tutaj wiele zależy od tego, jaką postawę przyjmiemy i to zarówno jeśli chodzi o postawę emocjonalną, jak i mentalną.

Emocje? Naucz się je kontrolować!

Jeśli chodzi o postawę emocjonalną najważniejszą kwestia jest wypracowanie w sobie, tzw. „spokojnej głowy”. Nie powinny zajmować się inwestowaniem osoby, które nie potrafią zapanować nad własnymi emocjami. Nie wskazanym jest także, aby w biznesie działały osoby, które są emocjonalnie związane z pieniędzmi.

Zanim więc zainwestujemy własne środki powinniśmy popracować nad własnymi uczuciami, postawić na rozwój osobisty i nauczyć się traktować inwestowanie, jako jedno ze źródeł naszego dochodu i to takie, które korzyści przyniesie za jakiś czas.

Celem niniejszego artykułu nie jest promowanie żaden z formy rozwoju, wystarczy jednak poszukać w Internecie lub sięgnąć po ogólnodostępne publikacje. Jest wiele dobrych książek z których możemy nauczyć się, np. technik wolności emocjonalnej albo metod radzenia sobie ze stresem czy z własnymi odczuciami.

Biznes to nie etat!!! Nastaw się na zmianę sposobu myślenia.

Gdy już zapanujemy nad emocjami warto jeszcze zadbać o odpowiednią postawę mentalną. Przede wszystkim należy zrozumieć, że własny biznes i to bez względu na to czy prowadzony w sposób stacjonarny czy online nie jest etatem!!! Jeśli więc nie jest to typowa forma zatrudnienia, nie oczekuj, że ktoś będzie Ci mówił co masz robić, jak masz to robić albo kiedy. Biznes to Twój interes, to Ty jesteś więc odpowiedzialny za to w jaki sposób nim pokierujesz!!!

Drugą równie ważną sprawą jest wypracowanie w sobie wewnętrznego przekonania o słuszności tego co robisz. Nie oszukujmy się, jeśli nie wierzysz w to co robisz, to choćbyś miał w ręku lekarstwo na bolączki całego świata i tak go nie sprzedaż. Dokładnie ta sama zasada działa w przypadku biznesów online: uwierz a będziesz przenosił góry!

Informacja to potęga, ale dopiero wykorzystana daje pieniądze!

Wspominałem już kilkakrotnie, że informacja to najważniejsza rzecz, szczególnie na rynku kryptowalut. Uzyskana i zastosowana w odpowiednim czasie pozwala nam wielokrotnie pomnożyć zainwestowany kapitał.

Równie ważna, jak informacja jest wiedza na temat mechanizmów działających na danym rynku, jeśli znamy i rozumiemy sposób działania poszczególnych komponentów będziemy potrafili rozpoznać symptomy zbliżającej się hossy lub bessy.

Co więcej, dzięki wiedzy i opanowaniu emocji możemy na każdej stracie zyskać podwójnie. Spadki na giełdzie są naturalnym procesem, jeśli od początku nastawimy się na lokowanie środków długoterminowo, będziemy wewnętrznie przekonani co do słuszności danego projektu to możemy być niemal pewni, że zainwestowane pieniądze zwrócą się nam z nawiązką.

Inwestuj tylko wolne środki i dywersyfikuj!

Na ten temat pisałem już wielokrotnie, więc wystarczy jeśli powiem, że zawsze powinno się inwestować tylko te pieniądze bez których możemy się obejść.

Oczywiście trzeba przy tym stosować metodę dywersyfikacji, czyli podziału posiadanych pieniędzy.

Przepis na sukces? Proszę bardzo!

  1. Zastanów się nad tym co chcesz osiągnąć. Wyznacz sobie CEL
  2. Dąż do celu konsekwentnie. Wyeliminuj wszelkie wymówki
  3. Szukaj sposobu na osiągnięcie własnego celu. Bądź SAMODZIELNY
  4. Korzystaj z doświadczenia innych. Otaczaj się ludźmi mądrzejszymi od siebie.
  5. Praktykuj, zdobywaj własne doświadczenie.
  6. Odnajdź swoje wewnętrzne „dlaczego”. Inwestuj w siebie i ROZWÓJ OSOBISTY
  7. Bądź gotowy do poświęceń. Przyszykuj tez na to swoich bliskich.
  8. DZIAŁAJ!!!