Karta kredytowa kojarzy się większości z koniecznością zadłużania się i ponoszenia ogromnych kosztów, a czy tak jest naprawdę? Dysponując rozsądnie ową karta możemy zupełnie nie ponosić odsetek a mieć w zanadrzu dodatkowy kapitał. Karta kredytowa jest jednym z najlepszych produktów bankowych jakie powstały. Decydując się na posiadanie takiej karty dobrze jest wiedzieć jak ona działa i w sprytny sposób utrzymać swój przepływ finansowy.

Co to jest karta kredytowa?

Jest to nowoczesny instrument płatniczy, który służy do płacenia za towary i usługi. Wtedy zachodzi relacja gdzie obie strony na tym zyskują. Właściciel który korzysta z karty oraz bank który otrzyma prowizję za zapłatę kartą od sklepu. Ma on wtedy okres rozliczeniowy w którym regulując zobowiązanie nie ponosi odsetek. Wypłacając jednak gotówkę z bankomatu od razu naliczają nam się odsetki. Zadaniem takiej karty kredytowej wobec nas jest mądre planowanie wydatków które z końcem okresu rozliczeniowego widzimy dokładnie na zestawieniu transakcji.

Różnice między karta debetową a kredytową

Karta kredytowa są to dodatkowe środki z którym możemy korzystać przez dany okres, a następnie naszym zoobowiązaniem jest je zwrócić. Wyobrażcie sobie sejfik w którym mamy 3000zł, gdy potrzebujemy to korzystamy sobie z tych środków. Pod koniec okresu rozliczeniowego wkładamy je z powrotem do sejfu nie ponosząc żadnych kosztów. Karta debetowa w bankowych pojęciach ”debetuje” nam rachunek bankowy, czyli w czasie rzeczywistym ściąga sumy pieniędzy które wykorzystujemy.

Jak działa karta kredytowa

Jak działa karta kredytowa

Jak sami widzicie nie taki diabeł straszny jak go maluja. Większość opinii bierze się od osób którę bez konkretnej wiedzy przekazuja nam informacje. Wszystko zależy od nas jak potrafimy zarządzać finansami które są niezbedne w naszym życiu. Za największą z zalet karty kredytowej uważam dostęp do dodatkowych środków i możliwość utrzymania przepływów finansowych. W zależności od banków koszty takiej karty kredytowej różnią się drametralnie. Do takiej karty nie musimy otwierać rachunku więc możemy wziąć ja z banku z najkorzystniejsza ofertą.

Udanych wyborów!