JAK ZACZĄĆ BIZNES ONLINE

#128 Burza Mózgów Akademii Milionerów

Chcesz prowadzić własny biznes, ale zamiast tradycyjnej formy interesuje Cię rynek online, tyle że nie bardzo wiesz jak to wszystko ugryźć? Zanim rzucisz się na głęboką wodę, przeczytaj niniejszy artykuł, myślę że wyniesiesz z niego kilka wartościowych wskazówek.

Po pierwsze STRATEGIA

Zanim rzucisz stałą pracę, zakupisz domenę i wystawisz na niej swoje produkty lub usługi zbadaj rynek, dzięki czemu przekonasz się czy jest zainteresowanie na to co zamierzasz sprzedawać. Najprostszym badaniem są oczywiście rozmowy ze znajomymi i to zarówno tymi bliższymi, jak i dalszymi. Możesz w tym celu sporządzić ankietę, którą roześlesz ludziom albo zadać pytanie na jednej z grup społecznościowych, ważne abyś zdobył wstępne rozeznanie.

Takie podejście pozwoli Ci na zbudowanie biznesu w oparciu o potrzeby klienta, dzięki ankietom czy rozmową z ludźmi dowiesz się czego potrzebują i na co chętnie wydadzą ciężko zarobione pieniądze.

Po drugie BĄDŹ W ZGODZIE ZE SOBĄ, BUDUJ BIZNES NA PASJI

Internet jest miejscem o niemal nieograniczonych możliwościach, posiada cały szereg narzędzi, które możesz wykorzystać w celu dotarcia do potencjalnych klientów. Takimi narzędziami są  blogi, vlogi czy też różnego rodzaju działania w mediach społecznościowych.

Naprawdę nie ma tu większego znaczenia czy dotrzesz do ludzi za pomocą świetnia napisanego bloga, dobrze nagranego filmiku czy krótkiego, ale treściwego postu, np. w serwisie Instagram. Najistotniejsze jest to, abyś wybrał tę formę, która odpowiada Ci najbardziej.

Pamiętaj, że ludzie szybko wyczuwają fałsz, a i Ty będziesz się męczył, zamiast robić to co lubisz najbardziej. W tym celu możesz także wykorzystać swoją pasję, jeśli jesteś dobrym kucharzem pisz bloga kulinarnego, jeśli kochasz wędkować opowiedz o tym swoim znajomym, jeśli Twoim konikiem jest fotografia pokazuj to co tworzysz, np.  na Instagramie.

 

Po trzecie NIE WYMYŚLAJ KOŁA NA NOWO, IDŹ WŁAŚCIWĄ, A NIE WŁASNĄ DROGĄ

Jedną z najlepszych dróg dla osób początkujących jest skorzystanie ze strategii i szkoleń dużych firm lub wiedzy i doświadczenia osób, które odnoszą sukcesy w branży online. Znajdź dla siebie dobry MLM i tam zdobywaj niezbędną praktykę. Wbrew pozorom firmy działające w oparciu o marketing wielopoziomowy są prawdziwą szkołą życia, przygotowują do prowadzenia własnego biznesu, uczą dyscypliny i zmiany myślenia z typowo etatowego na zdecydowanie bardziej biznesowy.

Po trzecie STAWIAJ NA RELACJĘ, TU WIĘCEJ NIE ZNACZY LEPIEJ

Powodzenie w biznesie i to bez względu na to czy prowadzisz go online czy tradycyjnie bardzo często, a w zasadzie zawsze zależy od tego, jakie kontakty nawiązujesz z ludźmi. Bez względu czy są to Twoi współpracownicy, potencjalni klienci czy partnerzy biznesowy zawsze stawiaj na jakość, a nie ilość nawiązanych relacji.

Uwierz mi na słowo, że dobrze prowadzona znajomość może Ci przynieść o wiele większe profity niż kilkanaście nic nieznaczących relacji, Kwestia dobrych koneksji jest niezwykle ważna w przypadku biznesu prowadzonego online, ponieważ tutaj łatwiej o różnego rodzaju malwersację.

Zatem bądź szczery w tym co robisz, nie oszukuj, a ludzie będą chętnie z Tobą współpracowali nie tylko przy jednym, ale wielu projektach.

Po piąte POZNAJ MODELE BIZNESOWE I WYBIERZ JEDEN Z NICH

Do typowych modeli biznesowych, dzięki którym możesz zarabiać w Internecie należą:

  • elektroniczne witryny i sklepy internetowe za pomocą, których możesz sprzedawać swoje produkty i to zarówno mające postać fizyczną, jak i cyfrową, np. własne e-booki;
  • programy partnerskie w których jesteś wynagradzany za używania i polecanie produktów danej firmy;
  • rynki finansowe, walutowe i kryptowalutowe