Patrząc na Facebooka niektórych ludzi mam ochotę walnąć głową w klawiaturę.
Wchodzisz a tam kotki i pieski albo robienie z prywatnego profilu strony biznesowej. Albo jedno i drugie co jest jeszcze gorsze.
Memy zachowaj dla siebie.
Od biznesu są osobne strony FB.
Nawet samozatrudnieni przedsiębiorcy nie mają wszędzie jakiś bitcoinów czy własnej reklamy.
Profil musi być spójny z Twoją osobowością.

Co na początek

Dodaj zdjęcie profilowe pełne uśmiechu. Niech wszyscy wiedzą, że jesteś wesołą osobą i potrafisz się dobrze bawić.
Czy zauważyłeś jak wielu ludzi nie posiada nawet swojego zdjęcia profilowego?
Zdjęcie w tle natomiast powinno przedstawiać to czym się zajmujesz, mówić coś o Tobie i Twoim biznesie (np. jakiś cytat). Niech będzie atrakcyjne tak żeby ludzie chcieli w nie kliknąć. Gdy już klikną warto by mogli przeczytać o tym czym się zajmujesz więc dodaj krótki opis biznesowy. Może to również być link do Twojej strony gdzie mówisz więcej.

Jak postować

Dodawaj posty publicznie tak żeby każdy mógł je zobaczyć. Jeśli jest to coś osobistego zrób oczywiście prywatnie i Twoi partnerzy zobaczą to gdy już dodasz ich do znajomych.
Nie rób ze swojego profilu reklamy wstawiając tylko rzeczy biznesowe i ustawiając latające dolary jako zdjęcie w tle czy coś. Należy to przeplatać z życiem prywatnym. Ja na przykład mogę wrzucić coś o krypto a obok zdjęcie sushi, które jadłem ze znajomymi. Pokaż się jako człowiek robiący w życiu różne rzeczy.
Nie wrzucaj też jak już mówiłem głupich memów, które do niczego nie służą.

Coś o sobie

Mowa tu o lewym pasku bocznym. W metryczce „Prezentacja” dodaj kilka krótkich zdań, może to być też link do Twojej strony. Chodzi o to by każdy wiedział czym się zajmujesz i by wzbudzało to zainteresowanie.
Pokaż ludziom swoją historię (pasek pod metryczką). Miejsce zamieszkania, wykształcenie, związki itd. Wybierz te rzeczy, które będą Cię najlepiej prezentować. Wrzuć poprzednie zawody, hobby tak żeby pokazać się jako człowieka z pasją robiącego fajne rzeczy i odnoszącego sukcesy. Co chcesz żeby widzieli ludzie odwiedzający twój profil?
Tak jak proponuje Facebook ustaw to jako publiczne.

Zajmijmy się zdjęciami

Wyróżnij te zdjęcia, które najbardziej przedstawiają Ciebie, Twoją osobowość. Byłeś w ciekawym miejscu, może masz dzieci, może fajnego zwierza. Nie bądź jednak sztuczny. Pokaż przez foty kim tak naprawdę jesteś.
Masz również opcję wyróżnić albumy. W ten sposób da się stworzyć ciekawą historię jak na Instagramie lub tak zwanym picture blog. Wykaż się kreatywnością pamiętając to o czym pisałem wcześniej.

W ten sposób po tych kilku zmianach twój profil błyszczy. Proste, prawda? :)