DZIAŁAJ KIEDY INNI SIĘ ZASTANAWIAJĄ

#130 Burza Mózgów Akademii Milionerów

„Zrób dzisiaj to, czego inni nie robią, a jutro będziesz miał to, czego inni pragną”  to jeden z najczęściej powtarzanych cytatów związanych z motywacją. I wcale mnie to nie dziwi zważywszy na to, że w tak krótkim zdaniu zawarta jest cała prawda na temat sukcesu jaki staje się udziałem jedynie nielicznych.

Dlaczego tak jest? Przede wszystkim dlatego, że większość osób nie jest w stanie działać na 100% swoich możliwości przez cały czas, szczególnie wtedy kiedy przychodzi moment załamania czy kryzysu. Tylko osoby obdarzone silnym poczuciem obowiązku, samodyscypliny i konsekwencji są w stanie przezwyciężyć pierwszą niechęć i nadal pracować nad już rozpoczętym projektem.

Niemałą rolę odgrywa tu także poznanie swojego wewnętrznego „dlaczego”, czyli prawdziwego powodu dla którego robisz to co robisz. Może brzmi banalnie, ale tylko szczera rozmowa z własnym „ja” da Ci odpowiedź co do Twoich wewnętrznych motywów.

Jeśli jesteś osobą, która poznała już odpowiedzi co do powodów własnego działania nie powinieneś mieć najmniejszych problemów ze zmotywowaniem się do dalszej pracy i to nawet wtedy, gdy na pozór wszystko to czym do tej pory się zajmowałeś zaczyna się sypać, jak domek z kart.

Musisz bowiem wiedzieć, że projekty biznesowe przychodzą i odchodzą, rynki finansowe i kryptowalutowe są niekiedy chwiejne, jak chorągiewka na wietrze, jednak nie powinno to w żaden sposób wpływać na Twoje wewnętrzne przekonania co do słuszności tego co robisz.

Pamiętaj także o tym, aby nie popadać w rutynę, i samouwielbienie oraz przekonanie co do własnej nieomylności, jeśli tylko masz czas poświęć go na doskonalenie siebie, bierz udział w różnego rodzaju eventach i branżowych szkoleniach, nieobca powinna być dla Ciebie najnowsza literatura z zakresu rozwoju osobistego czy traktująca o inteligencji finansowej.

Każdego dnia inwestuj w siebie, poznawaj swoje stany emocjonalne i staraj się je ze sobą odpowiednio przepracować, takie ćwiczenie może Ci pomóc w przyszłości, np. przy podejmowaniu decyzji finansowych.

Nie zapominaj także o budowaniu własnej marki, wykorzystaj do tego celu media społecznościowe, np. Facebook

Planuj, a następnie realizuj zamierzenia krok po kroku, pamiętaj o tym, że ten kto nic nie robi tak naprawdę nieustannie się cofa. Jeśli chcesz osiągnąć sukces bierz przykład z najlepszych i idąc za radą T. Harva Ekera, jednego z czołowych mentorów amerykańskiego biznesu – „Każdego dnia rób coś, co przybliży Cię do celu” ;)