DLACZEGO NIE MASZ EFEKTÓW W TYM CO ROBISZ?

#72 Burza Mózgów Akademii Milionerów

Jednym z podstawowych pytań, które zadaje sobie prawie każda osoba jest pytanie o brak efektów własnego działania. I w zasadzie jest to obojętne czy ta osoba zajmuje się biznesem online czy czymś zupełnie innym, ponieważ odpowiedź na to to pytanie, będzie zawsze taka sama.

Jaka to odpowiedź? Co musisz zrobić, aby ją poznać?

Po pierwsze: Przestań się martwić i skup się na tym co istotne!

Na początek proponuje Ci, żebyś zwrócił uwagę na to na co poświęcasz swój czas, czy nie jest tak, że skupiasz się na tym co nie jest istotne i na co, tak naprawdę nie masz wpływu? Każdego dnia mnóstwo ludzi zamartwia się rzeczami zupełnie od nich niezależnymi, poświęca swój czas i energię na narzekanie, tymczasem mogliby robić inne rzeczy, takie na którym mają wpływ.

W końcu co Ci przyjdzie po tym, że będziesz od rana narzekać na to, że za oknem pada? Jeśli zrozumiesz, że aura jest zupełnie niezależna od Twojego widzimisię, szybko skupisz się na tym, co jest rzeczywiście ważne.

Przy okazji tego akapitu warto wspomnieć o książce Dale Carnegie – „Jak przestać się martwić i zacząć żyć”. Autor zawarł w niej praktyczne wskazówki pozwalające pozbyć się obaw i lęków, podpowiedział, jak znosić krytykę i wyciągać z niej wnioski, a także jak unikać zmęczenia i wyglądać młodo oraz jak wydłużyć dzień choćby o godzinę.

Po drugie: Słuchaj autorytetów i przestań „wymyślać koło na nowo”.

Na początku naszej drogi zawodowej zazwyczaj bez problemu podporządkowujemy się naszym przełożonym i słuchamy ich wskazówek, ponieważ wiemy, że są to osoby z większym doświadczeniem i prawdopodobnie chcą dla nas dobrze. Oczywiście mam tu na myśli pracę na etacie ;)

Nie wiedzieć czemu nieco inaczej wygląda to w przypadku biznesów online. Kiedy pojawiają się nowe osoby bardzo często jest tak, że zamiast słuchać i stosować się do porad i wskazówek ludzi, którzy w biznesach sieciowych są prawdziwymi autorytetami, początkujący zaczynają z nimi dyskutować i wynajdują tysiące powodów, żeby postąpić po swojemu.

Po jakiego czorta „świeżaki” chcą wciąż „wymyślać koło na nowo” tego nie wie chyba nikt, ale efekt niestety jest taki, że wypalają się szybko, nie mając praktycznie przy tym żadnych efektów. Przykre w tym wszystkim jest to, że jak mówi mój partner biznesowy Grzegorz Idzikowski – „Większość osób chce iść własną drogą, zamiast właściwą”.

Inna sprawa, że szybki efekt (i co za tym idzie duże pieniądze) w przypadku osoby raczkując w biznesie online często może przynieść odwrotny skutek do zamierzonego. Bez odpowiedniego przygotowania, bez odpowiedniej wiedzy i wsparcia taka osoba szybko się rozczaruje, ponieważ w przypadku biznesów sieciowych jedyną stałą jest zmienna, a nie każdy o tym wie, a już na pewno nie każdy jest w stanie to zaakceptować.

Po trzecie: Zacznij planować i działaj z głową.

Jeśli już nauczysz się, że nie wszystkim należy się zamartwiać, jeśli zrozumiesz, że szkoda życia na rzeczy błahe i takie na, które zupełnie nie masz wpływu to z pewnością dojdziesz do wniosku, że masz więcej czasu, który mógłbyś przeznaczyć na jakieś konkretne działania.

Dzięki takiemu podejściu z całą pewnością uda Ci się działać lepiej i efektywniej, a jak to zrobić dowiesz się z artykułu, który znajdziesz tutaj

W tym momencie wystarczy tylko wspomnieć o pracy z kalendarzem i nauce planowania, która jest niezbędna do tego, aby zacząć pracować lepiej i wydajniej. Nie od dziś przecież wiadomo, że jeśli mamy coś dobrze zaplanowane i odpowiednio posegregowane to działamy znacznie lepiej. Nie mamy wtedy czasu na zaśmiecanie głowy nic nie znaczącymi błahostkami, nie „rozmieniamy się na drobne” dzięki czemu szybciej osiągamy zamierzony cel.

Po czwarte: buduj własną markę!

Jeśli chcesz działać w biznesie sieciowym musisz na starcie zapamiętać złotą maksymę: Ludzie przychodzą do człowieka, a nie do biznesu. Nie mniej nie więcej oznacza to to, że każdy z Twoich potencjalnych partnerów współpracuje przede wszystkim z Tobą, a nie z danym biznesem, ponieważ marketing sieciowy ma to do siebie, że jest branżą niezwykle zmienną i dynamiczną. Projekty pojawiają się i znikają, a Ty jako marka (o ile sobie na nią zapracujesz) będziesz stały i niezmienny, a do tego ludzie dążą.

Skoro już mówimy o budowaniu własnej marki to musimy dodać, że jest to proces długotrwały i ciągły, musisz więc wykazać się konsekwencją, cierpliwością i systematycznością w tym co robisz. Jak widać po wciąż pojawiających się i znikających osobach nie każdy to potrafi i tylko najwytrwalsi osiągają zamierzony cel.

Po piąte: celuj w gwiazdy!

Skoro już zacząłeś swoją przygodę z biznesem online, skoro masz już za sobą swoje pierwsze sukcesy (jak i porażki), ale jesteś tutaj i to czytasz to zapewne chcesz więcej i jeszcze nie powiedziałeś ostatniego słowa.

Może jesteś osobą, która w biznesie sieciowym chce tylko dorobić, a może chcesz dołączyć do osób, które dzięki pracy w sieci mogły zostawić pracę na etacie i uzyskały wolność finansową. Jakby nie było zawsze wyznaczaj sobie wysokie cele, każdego dnia stawaj się jak najlepszą wersją samego siebie, a pewnego dnia, gdy będziesz celował w gwiazdy to nawet jeśli to Ci się nie uda może zahaczysz o Księżyc?