dj wesele lublinJednym z kluczowych elementów udanego przyjęcia weselnego jest odpowiedni wybór oprawy muzycznej. Jednak nawet topowy zespół muzyczny, błyskotliwy wodzirej czy doświadczony DJ nic nie poradzi, jeżeli goście weselni nie będą chętni do zabawy.

Moja pierwsza rada: zadbajcie przy układaniu listy gości o zachowaniu proporcji pomiędzy osobami młodszymi, a starszymi. Jeśli dokonaliście wyboru, że zdecydowaną większość zaproszonych stanowić będą ludzie młodzi, to polecam, aby o udaną zabawę na Waszym weselu zadbał doświadczony i profesjonalny DJ. W sytuacji odwrotnej radziłbym pomyśleć o godnym polecenia zespole muzycznym. Dycydując się na DJ-a lub zespół na przyjęcie weselne należy wiedzieć, że podobnie jak i przy wyborze np. lokalu weselnego, musimy zrobić to z odpowiednio wcześnie, ponieważ każdy szanujący się DJ czy zespół muzyczny ma swój kalendarz imprez i może się tak zdarzyć, że Wasz wybrany termin jest już dawno zarezerwowany dla innej „młodej pary”.

Jeśli zdecydowaliście się na zespół muzyczny, należy zwrócić szczególną uwagę na skład i rodzaj instrumentów. Do grania muzyki „na żywo” potrzebny jest zespół w odpowiednim składzie. Uważam, że relatywne minimum to 4 osoby. Takie zespoły nietrudno jest rozpoznać, gdyż w swoim składzie jest najczęściej perkusja, gitary oraz instrumenty klawiszowe i dęte. Należy pamiętać, że dźwięk np. gitary uzyskany z instrumentu klawiszowego nigdy nie sprosta oryginałowi. Kolejny pozytyw z tego, że zespół grając „na żywo”, ma szanse ingerować w długość i tempo nagrania w zależności od upodobań gości. W przypadku ulubionych nagrań, warto omówić to wcześniej z zespołem o możliwości zagrania ich na Waszym weselu.

Wybór prezentera muzycznego ma kilka zasadniczych zalet, których nie będzie w stanie spełnić nawet najlepszy zespół muzyczny. Kapele grające na weselach mają ograniczony repertuar muzyczny pod względem stylu oraz ilości piosenek. Doświadczony DJ na wesele nie będzie miał z tym żadnego problemu, ponieważ odtwarza muzykę z płyt w wersjach oryginalnych jakie znamy i lubimy. Ponadto zakres styli muzycznych oraz wykonawców jest niemalże nieograniczony. Pozwala to wybrać taki dobór nagrań, który zadowoli młodą parę i gości weselnych.