CIĄGŁE ZMIANY NA RYNKU

#76 Burza Mózgów Akademii Milionerów

Na temat zmian w branży online można powiedzieć wiele, ale można również ten trend podsumować jednym zdaniem, a mianowicie – „W biznesie online jedyną stała jest zmienna”. I nie jest to żaden żart, ani przesada, na tym rynku tak to dokładnie wygląda, a jeśli nie wierzysz odsyłam Cię do artykułu na ten sam temat, który znajdziesz tutaj

Z racji tego, że temat ciągłych zmian omówiliśmy już jakiś czas temu, to dzisiaj chciałbym Ci dać kilka wskazówek, dzięki którym łatwiej zrozumiesz sposób funkcjonowania branży online.

Na początek: PORZUĆ STARE MYŚLENIE i ZACHOWAJ OTWARTĄ GŁOWĘ!

Jeśli jesteś osobą raczkującą w marketingu online to pierwsze co zauważysz to nieustanne zmiany, biznesy dziś są, jutro ich nie ma, kryptowaluty zyskują, ale i mocno tracą na wartości, a dzisiejsi mentorzy mogą jutro „nie istnieć”.

Na wstępie dostajesz więc „po głowie”, bo nie jest to branża prosta, choć przy odpowiednim poziomie wiedzy i wsparcia, można się jej dość szybko nauczyć. Przede wszystkim jednak trzeba zrozumieć, że marketing online to nie jest miejsce dla osób lubiących stagnację, tutaj musisz się nieustannie zmieniać i dostosowywać do dynamicznego rynku.

Jeśli więc nie lubisz zmian to sobie odpuść! Szkoda Twojego czas, nerwów i zapewne pieniędzy. Jeśli jednak chcesz coś zmienić w swoim życiu, zacznij od siebie! Zmień swój sposób myślenie i otwórz się na zmianę!

Po drugie: OBSERWUJ, ANALIZUJ I…DZIAŁAJ

Człowiek tym różni się od zwierząt, że jest istotą myśląca, czyli potrafi obserwować i wyciągać wnioski. Niestety jak pokazują liczne przykłady, wielu spośród nas zachowuje się w sposób świadczący o czym innym, prawda?

Podobnie jak ma to miejsce w życiu, także w Internecie można paść ofiarą oszustów, źle ulokować pieniądze i … wszystko stracić. Można również (podobnie jak w życiu) wyciągnąć wnioski z nieudanych inwestycji, zamiast w kolejny biznes o podejrzanej reputacji zainwestować w rozwój osobisty, dzięki któremu pewne działania zaczną być dla nas tak oczywiste, jak oddychanie.

Podkreślę to po raz wtóry, branża online nie jest łatwą branżą, jednak jeśli zaakceptujemy jej zmienność, nastawimy się na elastyczność, do tego włączymy myślenie to jesteśmy w stanie zarabiać tutaj naprawdę przyzwoite pieniądze.

Nie można jednak ślepo podążać za trendem, warto na początek poobserwować rynek, przeanalizować to co się widzi i dopiero po tym podjąć działanie. W tym wszystkim tkwi jednak pewien szkopuł: nie można analizować zbyt długo, ponieważ przy dużej dynamice tego rynku, kolokwialnie mówiąc, okazja przejdzie nam koło nosa!

Po trzecie: W GRUPIE SIŁA

Temat wsparcia ze strony grupy poruszaliśmy na Burzach Mózgów AM niejeden raz, ale na potrzebę tego artykułu  napisze tylko jedno, obojętnie czy zechcesz przyłączyć się do nas, czy wybierzesz inną grupę marketingową, pamiętaj, że z ludźmi zawsze zdobędziesz więcej niż działając w pojedynkę.

Jeśli jesteś osobą początkującą to bez dwóch zdań powinieneś dołączyć do jednej z grup, ponieważ da Ci to możliwość współpracy z osobami, które przeszły drogę, którą Ty teraz idziesz i dzięki temu mogą Ci służyć radą i pomocą.

Poza tym dzięki współpracy z grupą poznasz metody działania, nauczysz się w co warto inwestować, a czego lepiej unikać, a także dotrzesz do większej liczby odbiorców niż gdybyś działał sam.

Jeśli natomiast jesteś zainteresowany współpracą z Akademią więcej na nasz temat znajdziesz tutaj

Po czwarte: INWESTUJ TYLE ILE MOŻESZ STRACIĆ!

Jak już wspomniałem kilkakrotnie, rynek biznesów online jest rynkiem niezwykle dynamicznym, w związku z czym dziś zainwestowane pieniądze możesz pomnożyć bardzo szybko, ale równie szybko możesz je stracić.

Kieruj się zatem podstawową zasadą inwestowania tylko tego czego strata nie spowoduje, że stracisz płynność finansową . Wbrew pozorom nie jest to wcale łatwe, ponieważ jeśli chodzi o pieniądze w grę zawsze wchodzą dwie emocję: chciwość („Chce zarobić jak najwięcej”) i strach („Co zrobię, jeśli wszystko stracę”). Należy jednak starać się zachować „zimną głowę”, a żeby podchodzić do inwestycji bez większych emocji, trzeba inwestować tyle na ile możemy sobie pozwolić. Dzięki takiemu podejściu zyskujemy spokój, a to jest potrzebne w przypadku każdej inwestycji finansowej.

Podsumowując, rynek biznesów online jest rynkiem dynamicznym, nastaw się wiec na zmiany. Ucz się, rozwijaj, obserwuj i działaj, dobrze jeśli od początku dołączysz do grupy marketingowej, która będzie Ci służyła wsparciem i najważniejsze: inwestuj tylko to co możesz stracić!