BIZNES ONLINE NAJLEPSZY OFFLINE

#68 Burza Mózgów Akademii Milionerów

Biznes online to nic innego, jak zwykły biznes tyle, że robiony za pomocą innych narzędzi, czyli głównie Internetu. Wbrew pozorom nie różni się tak bardzo od biznesu tradycyjnego, ostatecznie obie formy sprowadzają się do budowania pozytywnych relacji z innymi ludźmi, obojętnie czy te osoby są naszymi klientami czy partnerami biznesowymi.

Online ma tę niezwykłą przewagę nas biznesem tradycyjnym, że dzięki dobrodziejstwu sieci internetowej możemy dotrzeć do dużo większej liczby odbiorców i to z każdego miejsca na Ziemi, oczywiście pod warunkiem, że w miejscu tym mają dostęp do Internetu ;)

Niemniej jednak osobiście jestem zdania, że każdy biznes online najlepiej robi się offline, ponieważ nic nie jest w stanie zastąpić osobistego kontaktu z drugim człowiekiem. W tym celu konieczne jest wykorzystywanie możliwości jakie dają wszelkiego rodzaju eventy organizowane przez firmy z branży, w której działamy.

Korzyści z obecności na tego typu spotkania są niewspółmierne do poniesionych kosztów, a to koszty są właśnie główną przyczyną, dla której mnóstwo osób na eventach nie bywa. Niemniej jednak osobiście uważam, że nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z partnerami biznesowymi oraz możliwości spotkania się z właścicielami firmy, dla której bądź co bądź pracujemy.

Pamiętajmy, że spotkania offlinowe dają całą masę pozytywnych doświadczeń, umożliwiają nam spotkanie z ludźmi, którzy myślą w ten sam sposób. Dzięki tego typu spotkaniom budujemy silniejsze i stabilniejsze relacje, nawiązujemy liczne kontakty biznesowe, które często procentują w przyszłości.

Spotkania na żywo to także możliwość osobistego poznania i skonfrontowania osoby znanej z Internetu z jej prawdziwym wizerunkiem. Ileż to razy w życiu okazywało się, że ktoś w sieci kreuje się na osobę, którą w rzeczywistości nie jest.

Jeden z moich partnerów biznesowych twierdzi, że nie wyobraża sobie, żeby mogło go zabraknąć na evencie organizowanym przez firmę, z którą współpracuje. Człowiek ten jest bowiem zdania, że po pierwsze chce wiedzieć kim są osoby, które obracają jego gotówką, a po drugie nic nie daje mu takiej energii do dalszego działanie, jak spotkanie ludzi, którzy odnieśli sukces w branży, która on także się zajmuje.

Takie postępowanie można nazwać „społecznym dowodem słuszności” który jest psychologicznym mechanizmem dającym nam potwierdzenie, że to co robimy jest prawidłowe i przyniesie nam korzyści w przyszłości. Nic nie jest w stanie zastąpić osobistego kontaktu z ludźmi, którzy odnieśli sukces!

Udział w eventach to w końcu także rozwój i korzystanie z wolności finansowej, która przecież jest jednym z głównych powodów, dla których działamy w ten, a nie inny sposób.

Podsumowywująca, biznes online należy robić także offline. Spotkanie na żywo zapewniają nam stabilniejsze relacje biznesowe, pozwalają na osobisty kontakt z partnerami biznesowymi i firmą, z którą współpracujemy. Eventy to informacje z pierwszej ręki, wiedza, którą nabywamy podczas takich szkoleń jest lepiej przyswajana, a kosztów nie należy traktować w kategorii straty, tylko inwestycji, która z pewnością zwróci się nam w najbliższej przyszłości.