W pierwszej części skończyliśmy na tabeli wiec teraz przedstawiam kolejne czynniki.

  1. Czynnik

H2H czyli bezpośrednie mecze

Nie powinno się oceniać jednak tego z dystansem. Trzeba się zagłębić. Często trudno oceniać pod względem H2H meczów reprezentacji. Polska spotyka się z Hiszpanią, my patrzymy „6:0 było ostatnio, znów nas rozniosą”. To było sporo lat temu. Wtedy nie byliśmy w najlepszej formie. Od tego momentu wiele się zmieniło. Hiszpania już nie wygrywa sobie co 2 lata MŚ/ME, a my już nie dajemy sobie dmuchać w kaszę drużynom z piątego koszyka.
Czasem spotyka się „klątwy boiskowe”. Podam świetny przykład – znów z Hiszpanii – Barcelona na Estadio Anoeta (Realu Sociedad) nie wygrała od 9 lat (7 meczów). Każdy wie kim jest FC Barcelona. Co lepsze – Barca remisowała tylko 2 mecze, reszta to porażki. Na dobitkę – w żadnym z tych sezonów od 9 lat Real Sociedad nie zbliżył się w tabeli do Barcelony nawet na 25 punktów!! Kilka razy mieli nawet dwa razy więcej punktów od drużyny z siedzibą w Kraju Basków. Niewątpliwie trzeba takie rzeczy brać pod uwagę.
Należy uważać na grę w stronę faworytów na początku sezonu.
Czasem wydaje się, że drużyna kontynuuje dobrą grę z poprzedniego sezonu, bo zagrali dobre mecze sparingowe. Często jest to złudne. Świetnym przykładem w tej sytuacji jest Valencia. W sierpniu wydali na transfery ponad 150 mln euro, wielu typowało, że drużyna włączy się do walki z Realem, Barcą, Atletico. Okazało się, że nie dostali się nawet do strefy dającej grę w Lidze Europejskiej.

 

Mamy już podane 3 czynniki które już zwiększają naszą skuteczność w typowaniu ale mam pytanie:

czy dają 100% pewność????

 

Czekaj na dalsze artykuły.